Reiki

12.11.2020

Reiki…nádherná záležitost v našich životech. V předchozím příspěvku jsem psala o dalších systémech, které zaplavují internet svými nabídkami. Jsem však moc ráda, že stále lidé neztrácejí zájem o základní životní energii, kterou je Reiki.

Za poslední rok se s touto nádhernou energií seznámilo pár lidí, ze kterých mám opravdovou radost. Je velice příjemné vědět, že Reiki používají a to nejen pro sebe. Velkou devizou jsou mladí lidí, kteří mají celý život před sebou…a seznamují tak s touto blahodárnou energií další…pomáhají jim při jejich potížích.

Současně mě však píší lidí, co absolvovali zasvěcení u některého z mistrů Reiki a nemají téměř žádné informace, skripta a nemají ani potvrzení, že na nějakém semináři se zasvěcením byli. Je to smutné. Pokud se rozhodnete pro vstup do světa Reiki, ověřte si, kam jdete. Nejlépe u svých přátel…u někoho, kdo má už takovou zkušenost. Zasloužíte si nejen informace, ale i písemnou formu. Ti, co přijdou na zasvěcení, tak se nejdřív uvedou do toho, co Reiki je a co není. Těch informací je celkem dost. Kolik si jich tak pamatují při svém odchodu…po týdnu…po měsíci…po letech? Je proto žádoucí, aby měli v ruce něco, kam se mohou podívat, připomenout si. Po svém mistrovi chtějte skripta a také potvrzení o zasvěcení. Nemusíte vždy další stupně absolvovat u toho stejného a každý další mistr bude chtít vědět, že jste zasvěcením prošli. Je to důležité u všech stupňů.

Ti, co jste prošli zasvěcením – používejte Reiki energii…nezapomíjete na to, co máte. Je to úřasný způsob, jak pomoct sám sobě a také dalším.

7.1. 2019

Ráda bych dnes napsala něco nejen k Reiki, ale i k dalším systémům, které pracují s enegií.

V dávných dobách uměli lidé s energií pracovat zcela přirozeně. Nikde se to nemuseli učit, prostě jen přiložili ruce a dovedli tak doplnit energii nejen sobě, ale i druhým. Dobře věděli, že tato energie sama neléčí. Věděli, že člověk je energetický systém a když je někde energie málo, nebo moc, vzniká problém, který se musí řešit. Každá doba se vyvíjí a s ní i lidé, kteří v té době žijí. Jsou jim nabídnuty nové věci a oni postupně zapomínají na ty staré, ověřené a prospěšné. Tak to bylo i s energií, která byla nazývána „životní“…časem zapomněli, že jí disponovali. Až po velmi dlouhém čase přišel Mikao Usui a přinesl tuto prastarou schopnost lidí zpět. Náš organismus se dost změnil za ta staletí a tisíciletí…proto je dnes potřební zasvěcení.

Když si však uvědomíte, jak používáte své vlastní ruce dnes – i ti, co žádné zasvěcení do Reiki systému nemají – bolí vás zub, dáváte si na tvář ruku? Když se uhodíte třeba do kolene – položíte tam svou dlaň? Stejně to děláte, když vás bolí hlava…jednoduše si na ni dáte své ruce. Máme tuhle schopnost hluboce zakódovanou v celé naší bytosti…a přitom mnozí tvrdí, že je to hloupost, že tohle nemůže fungovat. Ono to funguje i bez Reiki, ale je to o mnoho slabší a často se vyčerpáme, protože tam vneseme svou vlastní energii, která nám potom někde jinde chybí.

Všechny další systémy jsou podle mého názoru jen takovým efektem – jak si vydělat peníze, když na Reiki zasvěcení už tolik lidí nechodí. Nechci nikoho urazit…ale každý ať se nad tím zamyslí sám. Po roce 2000, kdy utichnul boom s Reiki se začaly objevovat ty další systémy. I já jsem byla zvědavá a nechala se do pár zasvětit, ale – kdykoliv jsem použila své ruce, tak jsem cítila jen Reiki, nic jiného, nic navíc. Také se tenkrát říkalo, že pokud chce někdo některý z těch dalších nabízených systémů, měl by mít alespoň první dva stupně Reiki. Kde je pravda? Přemýšlejte sami…zkoušejte, experimentujte… (editlp)

27.3. 2018

Dnes bych se ráda věnovala těm, co se rozhodli nechat se zasvětit do systému Reiki. Mám jednu ne celkem příjemnou zkušenost. Oslovila mě paní s tím, že má být zasvěcena do Reiki 2. stupně a intuice jí říká, že má být na pozoru. Po pár větách mě trochu zamrazilo…mělo jít o zasvěcení na dálku. Nevím, proč tohle mistři Reiki nabízí. Sami musí vědět, jak je osobní kontakt důležitý. S paní jsme si psaly ještě o okolnostech, kdy jí údajně při zasvěcení na dálku ještě něco přidala…o čemž se paní dozvěděla až po zasvěcení. Nemám ráda takové „pokusy“ na lidech. Když půjdu do obchodu, mohu si vybrat, co si koupím a co ne. Stejné by to mělo být i u služeb, které někdo nabízí. Tato paní už poslala i částku za zasvěcení (mimochodem více, než 2x dražší, než je obvyklé). Po několika vyměněných e-mailech se paní rozhodla, že půjde na zasvěcení ke mě. Neodradila ji na větší vzdálenost, i když jsem jí nabídla kontakt blíže jejímu bydlišti. Když přijela – nádherná a čistá bytost…tak mě bylo vše jasné. Ona té mistryni věřila, protože by se sama špatně nezachovala – čekala to i od ní. Stihly jsme přesvětit 1. stupeň a teprve po chvíli jsme šly na ten druhý. Byly to nádherné chvíle…a paní po pár hodinách spěchala zase a vlak.

Druhý den psala mail (nemám ráda mobil)…že jí daná mistryně poslala peníze zpět, ale odečetla si za čištění prostorů u ní doma, aniž by to paní objednala…a také prý za to, že se musí několik dní na zasvěcení připravit. Jestli čtou tyto řádky nějací mistři Reiki, jsou myslím překvapení stejně, jako já. Mistr se nemusí na zasvěcené nijak připravovat. Měl by jen dodržet to, co je mu dáno, aby zasvěcovat mohl. Osttaní je už o tom, jak sám žije.

Tak si rozmyslete, ke komu jdete na zasvěcení. Nejlépe je to tam, kde máte dobré reference od přátel a pokud nejsou, trochu si s mistrem Reiki buď popovídejte, nebo si vyměňte alespoň několik informací. Poslouchejte svou intuici…Na semináři – Vždy chtějte informace v podobě skript. Je to dost informací a když odcházíte domů, lecos si nezapamatujete…máte mít možnost nahlédnout někam, kde ty informace jsou a také mít kontakt s mistrem, pokud jej potřebujete. Ve skriptech by jste se měli hlavně dočíst o Reiki a ne o jiných systémech a nějakých přídavcích, které si tam mistr Reiki pro zábavu přidal. Mě zaujala informace ve skriptech od té pseudomistryně, kde uváděla, že když nebude člověk s Reiki energií pracovat, tak se jí ta centra zase uzavřou a ona bude potřebovat další zasvěcení. Pamatujte si – ZASVĚCENÍ REIKI PLATÍ AŽ DO KONCE VAŠEHO ŽIVOTA. Pokud s Reiki nebudete z jakýchkoliv důvodů pracovat…je to sice velká škoda, ale někdy to tak u lidí je. Po letech objevíte někde uložená skripta a uvědomíte si, že jste zasvěcení…a můžete okamžitě začít s touto nádhernou energií pracovat.

Jako další je potřeba mít po zasvěcení i potvrzení, že jste zasvěcení do příslušného stupně. Je to proto, že se můžete rozhodnout kdykoliv jít k jinému mistrovi. U něj by jste za opakované zasvěcení neměli platit, ale spíše přispět, pokud platí pronájem prostor, obdržíte jeho skripta…Setkávám se totiž s tím, že lidé již zasvěcení platí znova, když přijdou jinam. Nedivím se, když je to někdo, kdo potvrzení o zasvěcení nemá. Už bylo dost chytráků, kteří chtěli přijít k Reiki jen tak…ale platit znova by nikdo neměl.

Často se setkávám s tvrzením, že Reiki je už zastaralé, nefunkční a proto jsou VYMÝŠLENY stále nové a nové systémy. Je to velká chyba! Stačí si přečíst historii Reiki, kde se každý dozví, že Reiki je ŽIVOTNÍ ENERGIE a ta je neměnná, nemůže zestárnout a stát se nepoužitelnou, nebo slabou. Mnozí si asi řeknou, jak to ona může tvrdit…můžu, protože s Reiki pracuji a ti, kteří dělají totéž se nemusí na nic ptát. Ví, že to tak je. (editlp)

13.9. 2016

Ozývám se po opravdu dlouhé době, ale na Reiki jsem nezapomněla! O zasvěcení se lidé stále hlásí a jsem ráda, že jsou spokojeni, že mohou pracovat s tak nádhernou energií.

Naposled jsem psala o jednotlivých zasvěceních. Dnes bych se chtěla zmínit o tom, co se o Reiki povídá. To, co slýchám není lichotivé, proto bych ráda uvedla věci na pravou míru.

Jako největší odpůrce Reiki se jeví církev. Setkávám se s tím dost často, když narazím na článek, stránku, kde je o Reiki psáno, že je přímo škodlivé! Nedávno jsem četla, že při zasvěcení je k vám přidělená duše negativní bytosti a je těžké ji od vás dostat…musíte se Reiki zříct a podstoupit pomalu církevní exorcismus. Jde to už tak daleko, že náboženské televizní pořady před Reiki varují! Oni už totiž neví, jak lidi od této energie, která pomáhá odradit. Takže, co se v Reiki říká, o čem už psal Usui ve svých zápiscích – při zasvěcení se děje úžasná věc…jsou vám otevřeny kanály (čakry) pro příjem a výdej energie Reiki. Tímto je vám přidělen i pomocník Reiki…bytost, která pomáhá POKUD JI POŽÁDÁTE! Většinou to vysvětluji tak, že když předáváte energii Reiki a máte pocit, že potřebujete zrychlit (spěcháte), nebo máte pocit, že je potřeba více energie najednou, požádáte v duchu pomocníka Reiki o pomoc. A ona přijde…během pár minut se přijímající osoba načerpá, k čemuž by jste třeba s 1. stupněm potřebovali 20 – 30 minut. To je pomocník Reiki, ne žádná škodící bytost!

S 2. stupněm Reiki je vaše energie už tolik silná, že se tento pomocník vzdaluje. Pokud však požádáte o pomoc z jakýchkoliv důvodů, kdy máte pocit, že je potřeba energie více, můžete si ho zavolat…můžete jich zavolat i více. Abych řekla pravdu, dělám to málo kdy. Druhý stupeň je už dost silný, aby jste zvládli cokoliv. S třetím stupněm se energie Reiki ještě zvyšuje (na celých 100%) a tedy nepotřebujete využívat pomoc dalších.

Církev lidem říká, že Reiki je špatná, že kdo s Reiki pracuje, je to hřích. Tvrdí, že léčit uměl pouze Ježíš. Jenže my, co předáváme energii Reiki NELÉČÍME! My jen doplníme energii, kterou daná osoba potřebuje, aby mohl její vlastní systém spustit léčbu! Takže o čem to vlastně mluví? Neví o Reiki vůbec nic, dovedou na ni jen nadávat a vymýšlejí dezinformace, aby ji co nejlépe od lidí odsunuli. Je těžké vysvětlit někomu, kdo nemá zájem, co vlastně energie Reiki ve skutečnosti je.

Dlouho jsem přemýšlela, co jim na Reiki vadí. Je to nespíš neznalost. Pokud však o něčem nic nevím, jak to mohu soudit? Na druhé straně je řada Mistrů Reiki, kteří chystají pro takové řeči živnou půdu. Tvrdí lidem, že po zasvěcení jsou léčitelé, že oni léčí. Jenže léči energie Reiki, ne my lidé! Nutí adepty na kurzu podmínkám, které Reiki nemá…je to modlitba, prosba…ale nic takového není potřeba. Reiki funguje kdykoliv a nemusíte o ni žádat. Jen když skončíte s předáváním energie, je pěkné poděkovat.

Budu ráda, když mi napíšete své zkušenosti s Reiki, se zasvěcením, s čímkoliv. Nikomu však nemusíte věřit, ověřujte si všechno sami! (editlp)

6.1. 2016

máme tu Nový rok a přeji, aby byl úspěšný pro vás všechny.

Dnes napíšu něco o čištění po zasvěcení do jednotlivých stupňů. Každý je prožívá jinak, takže se zde možná najdete.

Po zasvěcení do 1. stupně se čistí fyzické tělo. Můžete během 21 dnů pocítit i nepříjemné pocity, které budou fyzického rázu. Ten, kdo třeba trpěl jako dítě nemocemi průdušek, mohou se v tomto období ozvat. Nebude to však nějaký zánět…budete spíše pokašlávat, může chvíli bolet na prsou…tyto pocity však rychle odezní. Někdy trvají pár hodin, málo kdy další den. Jsme každý jiný, tak doba bude individuální. Lidé cítí své staré zlomeniny, záněty zubů, bolesti hlavy…vše rychleji odchází, pokud ihned aplikujeme Reiki. Jsou i případy, kdy někdo nezaznamená nic. Není to proto, že by jim nikdy nic nebylo, ale je to o citlivosti daného člověka. Po uplynutí 21 dnů by jste se měli cítit v pořádku.

Po zasvěcení do 2. stupně se čistí psychika. Bývá to náročnější období, než po Reiki 1. Každý ho prožívá po svém…o v minulosti potlačoval, kde se neprojevil, kde ustupoval…to se změní. Někteří mají dny chmur, pochybností, jiní prožívají euforii. I zde je toho čištění individuální. Mnohdy však překračuje čistící období 21 dní. Ne nadarmo se říká, že zasvěcení (i přesvěcení) do 2. stupně čistí karmu. V tomto případě na soě používáme energii Reiki 2. stupně, aby nepříjemné hodiny, či dny rychleji přešly. Zasvěcení do dvojky je velice silné. Často však dělá s lidmi divy. Po něm se lidé i rozcházejí, druzí oživí už odepsaný vztah, ze kterého chtěli odejít…často také ve svém životě lidé něco mění. Může to být zaměstnání a někdy i obor činnosti, kterou třeba léta vykonávali. Bývá vše ucelené do půl roku po zasvěcení do dvojky.

Po zasvěcení do 3. stupně, kdy se z Vás stává Mistr Reiki nastává rovněž čištění 21 dnů. Často se však protahuje až na 3 měsíce, kdy by měl člověk vlastně teprve začít zasvěcovat druhé. V tomto případě se znova čistí nejen fyzické tělo, ale znova i psychika. Zde mohou být dny, které jsou nepříjemné. Pár mých Mistrů mluvilo až o depresích. Opět nejvíce pomůže, když si aplikujete Reiki, tentokrát za použití Mistrovského symbolu.

V Novém roce zdravím všechny, o byli u mě na Reiki zasvěcení. Málo kdo však napsal, aby se podělil o práci s Reiki…pište. (editlp)

11.9. 2015

Dnes píšu po semináři 2. stupně, který se konal v Litomyšli. Měla jsem velkou radost ze známých tváří a jejich využívání energie Reiki. Vždy potěší, že zasvěcení účastníci nemají JEN tak, ze zvědavosti, ale sami poté energie dovedou využívat. Seminář s námi absolvovala i účastnice, která na 1. stupni u mě nebyla. Proto jsem zopakovala prvně zasvěcení 1. stupně, aby byla naladěna stejně, jako ostatní. Myslím, že to bylo příjemné všem. Po pauze jsme se dostali ke 2. stupni a poté začali praktikovat posílání energie na dálku. Byl to nádherný den v krásném prostředí.

Stále lidé nerozlišují dvojí zasvěcení v Usui Reiki systému. Již dříve jsem psala rozdíl, mezi klasickým Usui Reiki a Usui Reiki Shiki Ryoho. Proto je dobré, pokud jdete na další stupeň k jinému Mistrovi, aby provedl přesvěcení. Jde o správné naladění…i když se povídá, že Reiki je jen jedna. To je sice pravda, ale zasvěcovací procedury jsou odlišné, tím pádem i konečný průtok energie je trošku jiný. Zasvěcení nezabere tolik času a je příjemné nejen účastníkům, ale i Mistrovi.

Mám vždy radost, když tento rozdíl lidé vnímají a stává se to často.

Tentokrát už přestanu psát a brzy se ozvu, abych vám představila nového Mistra Reiki.

10.6. 2015

Utekla nějaká doba a je nás opět o několik více, kdo využívají Reiki energii pro sebe a své blízké. Proběhl seminář 1. stupně ve Svitavách a v Litomyšli. Poznala jsem nové a příjemné lidi. Jsem někdy až překvapená, že jich zase tolik neví o Reiki. Tato setkání jsou velmi zajímavá a dostávám i já hodně podnětů, o čem na těchto seminářích lidem říct. Stále se totiž setkávám i s otázkami, které mi dáváte. Je až k nevíře, co se všechno dá o Reiki napsat. Kolik je lidí, co o Reiki vůbec nic neví a povídají o této energii hrozné věci. Asi by se měl každý přesvědčit sám, co s Reiki dokáže a jak dovede pomoct sobě i druhým. Hodně jsem přemýšlela, kde se tolik zášti bere a asi jsem se dopídila. Jde hlavně o to, jak je Reiki energie předávána. Pokud je někdo naučený mistrem, aby dělal druhým divadlo…spínal ruce, prosil o energii, nebo dělal různé rituály před tím, než tuto krásnou energii použije, tak odpudí takový člověk hodně lidí. Vypadá, jako sektář, jako blázen, jako někdo, kdo si a něco hraje. Reiki je však od zasvěcení součástí života. Nemusíme tyto věci dělat, není to potřeba.

Pokud budeme pracovat s touto energií mezi druhými, zjistíme, že není potřeba dělat nic, jen položit ruce. Je to tak jednoduché! Toto také vadí těm, co pro Reiki nemají pěkné slovo. Jak může fungovat něco, tak jednoduše? Jenže v silných a potřebných věcech nemusí být žádná složitost. Reiki mistr není Bůh a ani by si na něj neměl hrát. Měl by jen sám praktikovat Reiki a lidem předávat to, co je v Reiki obsaženo. Dávat druhým všechny dostupné informace, které zná. Neměl by lidi přesvědčovat o nějaké své pravdě, ale měl by požadovat, aby si vše lidé vyzkoušeli a ověřovali sami. Druhá chyba je v samotných účastnících seminářů. Na nic se neptají, možná jim to přijde hloupé, ale to je chyba. Jak mohu něco správně dělat, když mám nějaké nejasnosti a potřebuji informace? Vždy lidem říkám, pište a ptejte se. Za ta léta jich však napsalo málo. Jsem vděčná alespoň za ty, kteří napsali. Je mě líto, když o lidech, kteří byli na mém semináři nic nevím. Často myslím na to, jestli Reiki používají, nebo ne. Je to tak nádherná energie, že je škoda na ni „zapomenout“.

Reiki  2. stupně bude opět ve Svitavách teď v červnu a v Litomyšli na podzim. Těším se, kolik známých tváří tam potkám. Takových akcí dělám málo. Dávám raději přednost komornějšímu setkání o 2 – 3 lidech u mě doma. Takže ti, co jste u mě byli na zasvěcení…budu ráda, když o sobě dáte vědět. (editlp)

12.3. 2015

Zájem o Reiki stoupá…není měsíc, kdy bych neprováděla nějaká zasvěcení. První jarní den bude seminář Reiki 1  ve Svitavách. Již je plný, ale určitě budeme nějaké podobné akce opakovat. Nemám ráda masové akce, proto je počet účastníků omezený.

Jsou i zájemci, kteří je mě jedou na druhý stupeň…jenže doposud s tím prvním příliš nepracovali. Přemýšlela jsem, proč tomu tak je a začala se vyptávat. Stále slýchám, co lidé s Reiki mohou, co ne a jaká jsou pravidla. Někteří nepracují s touto nádherou energií jen proto, že nemají dostatek informací, druzí zase proto, že jich mají tolik, že jim Reiki přijde složité. Dozvídám se, že nedostávají skripta, potvrzení… Přitom je to tak jednoduché. Reiki má svá pravidla, ale pouze ta, která jsou daná a neexistuje jich více variant. Reiki energie je jen jedna. Proč se tedy semináře jeden od druhého liší? Jde zde o Reiki, nebo ega mistrů, kteří lidem předávají možnost s Reiki pracovat? Proč si určují podmínky, které v Reiki nejsou a nikdy nebyly? Dělají to z vlastní vůle, nebo tak byli naučeni svými mistry? Bylo by správné, aby se každý mistr Reiki zamyslel, proč vlastně zasvěcuje, zda pro peníze, nebo proto, aby Reiki energie přežila i pro další generace. Byla by velká škoda, kdyby byla Reiki energie znovu ztracena, jak se již dříve stalo.

Na seminářích připomínám to, že nic neučím! Každý si určitě vybaví situaci, kdy ho něco bolí, když se uhodí ap. Co udělá i malé dítě, když spadne? Co udělá dospělý, když ho něco bolí? Každý udělá tu stejnou věc – chytí si to místo rukou!!! Máme někde hluboko v podvědomí vzpomínku, že ruce léčí! Tuto vzpomínku mají i ti, kteří se o Reiki nezajímají! Není to téma k zamyšlení?

Reiki je životní energie, životní síla. Nic silnějšího už není a přitom stále slýcháme, jak jsou další systémy silnější. Jak mohou být silnější…životní síla je tou největší energií, proto s ní nemůže žádná jiná energie soupeřit. Jenže o tom se musí každý přesvědčit sám.

7.1. 2015

Za dobu, co jsem nedopisovala, tak bylo dost zasvěcení. Mám velkou radost z těch, kteří s Reiki pracují a objevují její výhody. Aby bylo vše v rovnováze, ne vše mě potěšilo. Od klientů, kteří u mě byli na Reiki 2 a ne na Reiki 1 jsem se opět dozvěděla praktiky jiných mistrů. Jeden velmi schopný pán přišel na dvojku s tím, že je už jeho čas. Reiki 1 měl několik let. Jeho mistr mu sdělil, že na dvojku může až po dost dlouhé době. Nevím, kde tyto pokyny mistři berou, ale nedělají dobře. Tento pán, co na Reiki 2 přišel mi sám potvrdil, že že Reiki 2 je zcela něco jiného. Je v něm síla, větší možnosti a celkově poznal svůj velký posun vpřed. Zarážející na všem je, že má nemocné dítě a tedy by už dávno silnější energii Reiki uvítal. Mohl si jí užívat už dlouho. Takže pokud vám mistr řekne, kdy máte jít na další stupeň – ptejte se proč. Zatím jen zjišťuji, že vám čas určují jen ze své vlastní vrtochy.

Důležité je zachovat rozestup do zasvěcení. Doba čištění je tři týdny, což počká každý, není to tak dlouhá doba. Po tomto období je už JEN NA VÁS, kdy chcete jít na příslušný další stupeň. Každý z nás ví, cítí, kdy je připraven. Někdo půjde na druhý stupeň Reiki třeba za rok, někdo za 5 let a někdo za ty tři týdny. Vše je správně, pokud se člověk rozhodne sám, jak to přesně cítí.

Na jedné podzimní akci jsem se setkala s paní, která měla po zasvěcení velké problémy. Vlastně přišla s tím, jestli bych jí dokázala zasvěcení do Reiki „vymazat“. Naprosto mě vyvedla z míry, nejde to. Mohla jsem jí jen nabídnout přesvěcení, aby si byla jistá, že je vše v pořádku. Bylo na ní vidět, že má strach, ale nakonec jsme si domluvily datum. Přišla asi za měsíc a byla velice nervózní. Začaly jsme si povídat a já se od ní dozvěděla, že „mistr“ chtěl po účastnících, aby si přivolali všechny příbuzné, kteří už zemřeli! Poté je začal zasvěcovat. Paní bylo od toho dne zle, jak fyzicky, tak i psychicky. Měla dokonce myšlenky na sebevraždu. V době, kdy za mnou přišla byla v pracovní neschopnosti…naštěstí nebrala žádní prášky na psychiku. Takže jsme prvně odvedly duše, které u ní byly – nebyl tam žádný příbuzný. Až poté, po kratší pauze jsem ji přesvětila. Nemusela jsem se na nic ptát, jen seděla a měla úsměv na tváři. Byla uvolněná, spokojená a když si otevřela oči, pronesla jen – tohle byl nádhera. Ještě asi hodinu jsme si povídaly, dostala i skripta, které ji před tím nikdo nedal a potvrzení o zasvěcení, které rovněž neměla. Po týdnu mi volala z práce, že se cítí velmi dobře a už se mnou domlouvala Reiki pro své dvě kolegyně.

Takže i takto může vypadat zasvěcení! Je to hrůza! Pokud se tedy rozhodnete, že by jste chtěli Reiki, ptejte se, kde byli přátelé, známí…pokud uslyšíte něco podobného, jako dělal tento pseudomistr, najděte si jiného. Je jich v republice dost, jen dobře vybírejte. (editlp)

4.10. 2014

Podzimní Reiki…i tak je příroda krásná, i když se chýlí ke spánku. Právě v tomto období je Reiki hodně zapotřebí. Blíží se období „dušiček“…už jste zkoušeli svým blízkým, kteří tu už nejsou poslat Reiki? Pokud ne, vezměte si jejich fotografii a pošlete jim. Možná si řeknete, proč by jsme to dělali? Třeba proto, že jim to udělá dobře. Jak víte, Reiki druhého stupně pracuje i se symbolem dálkovým. Není však jen symbolem pro vzdálenost. Jeho přesná definice je – žádná minulost, žádná přítomnost a žádná budoucnost. Vždy je tady a teď. Díky tomuto symbolu pracujete kdykoliv a kdekoliv. Proto můžete posílat energii Reiki i zesnulým. Ne každý člověk zemře tím, že usne…někteří to mají těžší. Mají bolesti, jsou utlumení prášky…a nemohli se z nějakého důvodu rozloučit s blízkými. Můžete si proto vzít do rukou jejich fotografii, spustit Reiki 2 a nechat je načerpat tolik, kolik jí potřebují. Také si můžete daného člověka při posílání vybavit a popovídat si s ním. Třeba se dozvíte, co Vám chtěl ještě říct a už to nestihnul. Totéž se týká i Vás. Nebuďte překvapení, když energii Reiki v rukou ucítíte silnější, než jste zvyklí. Tito zesnulí to potřebují a možná už čekají dlouho.

Teď opět k živým. Ti, kteří jste zasvěcení a ještě jste se do Reiki pořádně nedali, zauvažujte, proč tomu tak je. Třeba máte málo informací a váháte, kde Reiki použít a kde ne. Znovu tedy připomínám…Reiki pošlete kamkoliv, kde máte souhlas. Neměli by jste posílat jen v době, kdy je přijímající osoba operována, nebo je jinak použito anestezie, třeba i lokální. Jakmile je úkon provedený, můžete v posílání Reiki hned pokračovat.

Nebojte se posílat si energii do schránky. Pomůže Vám v následujících dnech a v těch nejtěžších situacích. Ti, kteří to praktikují mají život jednodušší, šťastnější. Stejným způsobem můžete pomoci i jiným.

Jsem moc ráda, že mi píšete své dotazy. Když znám odpověď, ihned odepíši. Pokud ne, budu se snažit odpověď najít. Nejsme všeználci, abychom věděli úplně všechno. (editlp)

3.9.2014

Těší mě Váš zájem o Reiki…i léto bylo ve jménu dalších lidí, kteří se rozhodli jít do tohoto prastarého léčebného systému. Při našem pobytu v Chorvatsku se spíše přesvěcovalo, než zasvěcovalo…všichni už Reiki z minulých let mají. Toto setkání je vždy moc příjemné.

Poslední neděli v srpnu ode mě odešel nový Mistr Reiki. Byl to nádherný den a já věřím, že přibyl na této planetě další kvalitní Mistr Reiki. Při tomto semináři mě pak musí nový Mistr sám zasvětit. Mohu jen sdělit, že jsem i já užila krásný den. Děkuji Lenko.

V posledních měsících ke mě chodí informace o tom, že církev lidi od Reiki odrazuje. Tvrdí jim, že Reiki je hřích, že se odevzdávají zasvěcením temnotě…že Reiki je druhá tvář ďábla ap. Nechápu, že tmářství, které je známo dva tisíce let stále pokračuje. Jak může být špatné to, že lidé Reiki energií mohou pomoci druhým lidem, sobě samému…? Asi by nejraději vymýtili všechny, kdo druhým pomáhají…stejně tak, jako upalovaly ženy, které dovedly léčit bylinkami…Je to velmi smutné, že tato velká část světa (náboženství řízené Vatikánem) je schopna takové informace veřejně rozšiřovat.

Potom se najde i spousta „chytrých“ hlav…nedávno jsem shlédla video jedné známé paní, která povídala o tom, jak jsou lidé hloupí, že věří na Reiki. Vysvětlovala to tím, že zasvěcení trvá pár minut a třeba v Egyptě se zasvěcovalo postupně i 22 let. To je sice pravda, ale tak byly zasvěcování pouze vysocí kněží, panovník a ne běžná populace. Navíc – přirovnávat dobu před několika tisíci lety k současnosti je podle mého názoru velký omyl.

Viděla jsem spousty lidí, kterým Reiki pomohlo. Mnozí prošli i pod mýma rukama. Nikdy nechci po lidech, aby mi věřili, spíše jim říkám, aby si veškeré informace sami ověřovali, zda jsou pravdivé, nebo ne. Reagujte na takové informace, které špiní tu nádhernou energii, která je dostupná nám všem – bez rozdílu. Nevím, komu může vadit pomoc a je jedno, jestli Reiki energii předává inženýr, prodavačka, nebo metař.

Možná jsou na vině i někteří Mistři Reiki, kteří informace předávají způsobem, který je tak trochu divadlem, nebo vystoupením jejich vysokého ega. Já sama jsem se dlouho zdráhala, jestli na zasvěcení půjdu, nebo ne. Bylo tolik inzerátů…mnohé z nich nabízely duchovní pomoc prostřednictvím Reiki a mě to nějak odradilo. Potom mě jednoho dne pomohla kamarádka v práci…s bolestí. Byla jsem v šoku, co během pár minut udělala s mou strnulou šíjí. Nakonec jsem na zasvěcení šla…abych všechny přesvědčila, že na mě to fungovat nebude. Následovalo velké překvapení, že i já jsem schopna s Reiki pracovat. Proto také říkám všem, že Reiki není o žádných rituálech, seancích ap. Je to součást života. Používáte potom tuto nádhernou energii kdykoliv, kdekoliv, bez jakékoliv přípravy. Možná se některým zdá, že je práce s Reiki příliš jednoduchá…jenže v jednoduchosti je síla! Nevím, proč lidé potřebují rituály, zapalování svící…hudbu…stačí přece jen položit ruce. Stále se zapomíná na základ, co je energie Reiki, proto znova připomínám…Reiki je inteligentní energie. Nemusíte ji nikam směřovat, něco po ní chtít. ONA VÍ, CO MÁ DĚLAT! Pokud to někdo nepochopí, nemůže s touto energií efektivně pracovat. Pokud chcete dělat mentální léčení, dělejte ho, ale pokud chcete pracovat s Reiki, dělejte jen s čistou Reiki.

V poslední době jsem z Vašich dotazů zjistila, že někteří máte informací o Reiki zoufale málo. Nevím, proč někteří Mistři nesdělují lidem to, co k danému stupni patří. Proto se klidně ptejte, i když jste neprošli zasvěcením u mě. Ráda Vám dotazy zodpovím (pokud budu odpověď znát). Nejde o to, kdo byl kde zasvěcen, jde o to, aby Reiki ve své správné podobě fungovalo dál, aby bylo zachováno.  Nevěřte těm, kdo tvrdí, že Reiki je dnes zastaralé…životní síla – energie Reiki nemůže zestárnout. Je často základem pro další nabízené odvětví Reiki, aniž by to další nabízené mělo nějaký základ. Podle mě se tyto směry nabízí jen kvůli zisku. Toto je můj názor. Asi si tím rozezlím spoustu lidí, ale lhala bych, kdybych Vám sem psala něco jiného. (editlp)

10.6. 2014

Musím se podělit o pěkné zážitky. V sobotu 7.6. jsem jela do Třince, abych se setkala s lidmi, co se rozhodli pro druhý stupeň Reiki. Bylo to velice příjemné setkání se známými tvářemi…atmosféra byla úžasná a já tímto děkuji paní Lence Kantorové za skvělou organizaci. Věřím, že jsem s těmito úžasnými lidmi neviděla naposledy.

Píšete mi a ptáte se na Reiki, popisujete své zkušenosti a to mě moc těší. Občas se vyskytnou i dotazy, které mě překvapí. Potom nechápu, jaké máme u nás mistry Reiki…jaké předávají informace. Tou poslední bylo to, že prý je zasvěcení neúčinné, pokud je na semináři více,jak 6 lidí. Musela jsem se zasmát. Nevím, proč někdo tohle tvrdí…pokud o Reiki ví tak málo, neměl by zasvěcovat. Leda až po tom,co si vyzkouší, co pravda je a co není a bude se tím řídit. Jeden rok v Chorvatsku (kam jezdíme každý rok) jsme pracovali s Reiki. Někteří se rozhodli pro druhý stupeň, že si ho nechají udělat právě u moře. Bylo jich v kruhu 32! A mohu říct, že to bylo nejkrásnější zasvěcení, co jsme kdy dělala. Tito lidé dodnes s Reiki pracují a těší se tomu, jak jim energie krásně protéká dlaněmi a celým tělem…Já osobně raději pracuji s menším počtem lidí. Semináře nevyhlašuji, stejně se hlásí vždy buď kamarádky, nebo sourozenci ap. Na výjezdech je to jiné…do Třince jedu max. 2x do roka, takže nikoho neodmítnu. U moře je to stejné…někdy se zasvěcují jen dva lidé, jindy jich může být 20 i víc. Na počtu nezáleží…záleží na nádherné Reiki energii.

Hodně lidí se řídí tím, co řekne mistr na semináři. Jenže měli by být chytřejší…měli by si tyto informace ověřovat. Já to na svých seminářích říkám. Nechci, aby byli lidé, jako ovečky a věřili všemu, co řeknu…ráda bych, aby si to i sami ověřili. Jedině tak získají jistotu a nebudou se řídit případným bludem,kterých se okolo šíří víc, než dost.

Nedávno jsem si říkala, že by nebylo od věci napsat knížku o Reiki, jaká je. Na trhu je knížek více, než dost a je velice obtížné si vybrat tu,která odpovídá pravdě nejvíce. Mě zaujala asi jen Diane Stein…píše o Reiki moc pěkně, je cítit upřímnost a láska k Reiki. Se vším, co je v knize bych asi nesouhlasila, ale je to nejlepší knížka o Reiki na našem trhu.  Když jsem začínala, byla k dispozici jen jedna a i za tu jsem byla vděčná. Jenže měla spoustu nesrovnalostí. Mistr nebyl nejsdílnější, takže řešením bylo jen zkoušet a hledat, kde je pravda. Každá teorie je jen teorií, jen praxe ji může doplnit.

Proto stejně, jako na mých seminářích, napíšu to, co říkám na závěr – nevěřte mi ani jedno slovo. Zkoušejte a uvidíte, kde je pravda. (editlp)

5.4. 2014

Dnes se chci potěšit zároveň s vámi, kteří máte Reiki energii rádi. Za poslední dobu ke mě přišlo pár lidí na Reiki 1 a 2. Minulý týden jsem zasvěcovala příjemnou společnost lidí v Třinci. Ti, kteří se mi ozývají po zasvěcení – dělají jen radost. Cítí zvýšenou vnímavost, mají radost z toho, že mohou tuto energii předat druhému a mohou působit i na sebe. Všichni ze začátku zkouší ve svém nejbližším okolí, v rodině. Tam je to vždycky nejtěžší. Naši nejbližší nás znají bez této možnosti předávání energie a najednou přijde změna. Někde to trvá i delší dobu, než pochopí, že jejich blízký tuto možnost má. Poté ji teprve začnou využívat a naučí se o ni říct sami.

Na druhém stupni Reiki už mají zájemci lecos vyzkoušené s jedničkou. Mám radost, když se řídí svou intuicí a ne nějakým přesným manuálem. Sami zjišťují, že polohy rukou nemusí vůbec použít. Sami už si vyzkoušeli, že položení rukou na jediné místo na těle dovede načerpat energií Reiki. Ne nadarmo se říká, že Reiki je inteligentní energie a sama ví, co má dělat.  Nemusíme ji nikam směrovat, nic po ní chtít. Jen přiložíme ruce a necháme ji pracovat. Jak jednoduché a jak úžasné.

Občas přijde na přesvěcení někdo, kdo už zasvěcení má, ale chce si tento příjemný okamžik zopakovat. Stává se (poslední dobou), že chodí lidé, kteří jsou zasvěceni u jiného mistra Reiki. Tam se setkávám s mnoha rozdíly, co dávám za informace lidem já a co jiní. Jde především o druhý stupeň a první symbol. Já ho lidem předávám pravotočivý, ale oni doposud používali levotočivý! Z jejich vyprávění však získávám i ty informace, že na dálku moc neposílají a druhý stupeň nepoužívají. Jaká škoda! On totiž Reiki na dálku nikdo moc necítí a na blízko také nic moc. Ti, co Reiki předávají druhým se prý cítí unavení – při Reiki! Když se jich ptám, jestli si symboly vyzkoušeli, dívají se na mě, jako že proč. A tady je ten rozdíl. Já dávám lidem ty pokyny, aby si všechny poznatky také ověřovali. Proto jim doporučím, že si mohou před sebou nakreslit do prostoru (musí tam být sami!) první symbol. Třeba levotočivý a vstoupili do něj. Chci, aby si uvědomili své pocity, jaké v něm mají. Poté vystoupí a nakreslí si symbol pravotočivý a vstoupí do něj. Zatím se mě ještě nestalo, že by někdo označil symbol nesprávně. Všichni si uvědomují, který jim energii dodává a ve kterém cítí chlad. Kdo se symboly pracuje, ví o čem mluvím.

Takže si vše ověřujte a neposlouchejte prázdné tlachy o tom, co a jak máte dělat. Přesvědčete se sami! (editlp)

19.1. 2014

Vítám Vás v sekci Reiki v Novém roce. Sem jsem minule nedopisovala…konec roku se nedělo ohledně Reiki nic nového. Samozřejmě, že se Reiki energie posílala na dálku všem, kteří to potřebovali a kteří si o to řekli. Sice nebylo moc viroz, ale spíše emocionálních rozpoložení, které nebyly příliš příjemné.

Na tento rok je opět domluvený seminář Reiki 1 v Třinci. Bude se konat 29.3. v objektu Trisia. Dostane se tak na ty, kteří se minule nemohli zúčastnit, nebo na ně už nezbylo místo. Těším se na tohle příjemné prostředí a bezva lidi, které už znám i přednášek na stejném místě. Pokud Vás však bude opět více, budu dělat zasvěcení na dvakrát. Minule to bylo opravdu náročné a já bych ráda, aby pro Vás bylo toto zasvěcení opravdu zážitkové.

Reiki 2 je naplánováno na 7.6. na stejném místě. Zde se určitě sejdou ti, kteří absolvovali 1. stupeň v září loňského roku a co přijdou letos v březnu. Je to sice dálka, ale za ty příjemné chvíle to stojí.

Je těžší naplánovat seminář Reiki v Brně. Tady už většina lidí, co Reiki chtěla mít, už má. Když se hlásí někdo nový, je většinou sám a k 1. stupni potřebuji alespoň dva lidi. Jenže – čím více je lidí na zasvěcení, tím více kumuluje energie Reiki mezi nimi. Na druhé straně, když pronajmu prostor a nebude nás dost, je to problematické. Proto dávám přednost tomu, že ke mě přijdou 2 – 3 lidé domů. Přijde mi to komornější a takové osobitější. Máme na sebe více času.

Jedna paní, která u mě byla na Reiki na podzim mi psala, že nic moc v rukou necítí. Všichni si musíme uvědomit, že to není, jako motor…který nakopneme a on jede co to dá. Reiki energie je jemná a přitom výrazná. Čím více jí čekáme, tím méně ji cítíme. Paní jsem řekla, ať se ptá těch, kterým energii Reiki předává, co cítí oni. Zatím mi neodpověděla. K tomu, že někdo cítí Reiki míň a někdo víc…možná je to i můj dávný příběh. Když jsem se nechala zasvětit do 1. stupně bylo to nádherné. Já totiž nic nečekala a myslela jsem si, že na mě to fungovat nebude!  Do té doby jsem se věnovala astrologii, bylinkám, ale jinak jsem byla tuctový člověk…Reiki mi proudila výborně, jen jsem si na začátku musela chvíli třít ruce, abych někoho nestudila. Mým problémem byly neustále studené ruce (i v létě). Až v době, kdy jsem začala jezdit na kurzy regresí, tak jsem si tam tyto studené ruce zpracovala…Dnes jsem už bez problému.

tento svůj příběh jsem napsala proto, že i v této záležitosti může mít problém i někdo jiný. Proto se nebojte a zajímejte se, čím to je a řešte to. Dalším případem jsou lidé, kteří mají více mozkomíšního moku, než druzí. Není to žádná vada, je to zcela normální. Jenže – tito lidé méně cítí energii Reiki a nejen tu. Je jim méně zle, mohou jíst hodně kořeněná i pálivá jídla bez potíží, nemívají nijak bolestivé projevy – hlava, zuby, záda ap. Už minule jsem psala o kamarádovi, který  předává Reiki s takovou razancí, že je to až obdivuhodné, ale on nic necítí! Podle všeho je to způsobeno právě tím, že jeho nervová soustava je více chráněna větším množstvím mozkomíšního moku.

Probírala jsem tohle i s neurologem, který mi sdělil, že už si také všimnul u RTG snímků hlavy, že někdo má více místa mezi lebkou a mozkem. Rozebírali jsme to, že tato tekutina opravdu mozek a nervová zakončení chrání. Takže přistoupil sám na to, že je možné, že tito lidé jsou méně citliví na různé podněty. Nebolívá je hlava, záda a i ostatní bolesti jsou vzhledem ke svému nálezu méně bolestivá oproti jiným lidem. Takže je možné i toto vysvětlení. (editlp)


11.11. 2013

Dnes bych ráda něco napsala k citlivosti na energii Reiki. Při nedávném semináři jedna paní necítila dobře průtok energie rukama. Není to nic zvláštního, ale takový člověk si myslí, že nebyl třeba správně zasvěcený. Je to trochu jinak…Někteří lidé mají vysokou citlivost v končetinách a jiní ne. Neznamená to, že by nepředávali energii Reiki nedostatečně. Jen zbytečně podléhají panice, že u nich to správně nefunguje. Nejlepším prostředkem k přesvědčení je to, že budou klást ruce na druhé a ti jim budou říkat, co cítí. I když v rukou neucítí žádný pocit, přijímající osoba jim to sdělí, co cítí ona.

Mám kamaráda, který v rukou necítí vůbec (!) nic. Když na Vás však položí ruce, cítíte okamžitě takový příval energie, který je i větší, než od kohokoliv jiného. Naučil se s tím sám pracovat. Říká :“ Když někomu dávám Reiki, tak mě ten dotyčný sám řekne – už to přestalo…a poté dám ruce pryč. Nebo mě intuitivně napadne, to už stačí a já ruce oddělám.“  Nespokojil se s tím, že mu něco nefunguje. Zkoušel a došel k tomuto závěru a je z něj skutečně silná energetická osobnost. Samozřejmě je vždy lepší, když průtok energie sami cítíme. Jen jsem Vám chtěla dát tuto informaci, aby jste nebyli smutní, když nejsou Vaše ruce tak citlivé, jako u jiných.

Dalším dotazem je od Vás ten, že někdy cítíte ruce studené a přijímající cítí horké – a naopak. Musíme si uvědomit, že každý člověk je jiný, má jinou citlivost a jiné vjemy. Nic není jasně správné a nic ani špatné.  Každý, kdo s Reiki energií pracuje si nakonec najde svůj způsob, jak poznat co se mu v rukou děje.

Jen mě mrzí to, že se lidé, když něco nejde hned…rychle vzdávají a přestanou s touto nádhernou energií pracovat. A je jich dost. Výhodou Reiki je však to, že když budete dělat pořádek po letech ve stole a najdete skripta, nebo potvrzení, tak můžete navázat a klidně začít tuto energii používat. Zasvěcení je až do konce našeho života a nikdo nám ho nemůže zrušit, vzít, nebo jinak zastavit. Ti, kteří z Vás zasvěcení do systému Reiki mají a nepoužívají – zkuste to. (editlp)

13.9. 2013

Je za námi léto a já ho uzavřela seminářem Reiki v Třinci. Přišlo 21 zájemců, což mě i překvapilo. Navíc se ani na všechny, kteří se chtěli zúčastnit nedostalo. Mám radost z toho, že po informacích, jak je dnes Reiki slabé a málo účinné mají lidé stále zájem. Jak může být neúčinná životní energie a jak by nemohla fungovat? Už jsem kdysi psala, že ostatní druhy „Reiki“ si vymysleli ti, kteří měli pocit, že si musí dále vydělávat. Bylo zde období, kdy se skoro nezasvěcovalo, nebyla poptávka po Reiki. Dnes si lidé prošli spoustou seminářů a rad a nakonec se vrátili… k Reiki.  Ale zpět k semináři v Třinci. Mezi tolika ženami se zúčastnili i dva muži. Měla jsem z nich radost, protože těch se přece jen hlásí méně. Po zasvěcení se všichni ošetřili touto nádhernou energií a s úsměvem odcházeli domů.

Proběhlo klasické povídání o Reiki a energiích obecně. Byla tam jedna paní, která disponovala svou bioenergií, jenže s ní neuměla zacházet. Je to časté, že člověk, který může svou bioenergii předávat druhým, tak sám neví, co s ní vlastně dělat. I spousta léčitelů, kteří takto pracují mají obavy dávat bioenergii třeba na oblast srdce…neví, kolik jí tam mohou dát a mají obavy, aby to nepřehnali. Pokud si však zájemce projde zasvěcením do Reiki, tak má vyřešeno. Je pravidlem, že Reiki se nedá nikdo předávkovat, každý organismus si vezme jen tolik, kolik skutečně potřebuje. I tato paní cítila svůj tok energie, ale díky Reiki dnes ví, že se nemusí obávat, že by někomu předala energie ( i té vlastní ) více, než daná osoba potřebuje.

Po tomto semináři jsem mluvila s pár Mistry Reiki a shodli jsme se na tom, že nemají kde čerpat informace. Proto jsme se dohodli, že v blízké době vytvořím sekci – Rady pro Mistry Reiki a budeme tam doplňovat informace. Je jasné, že nejsou „špatní“ Mistři Reiki, ale bohužel jsou vždy někým učeni, jak co dělat, jak se chovat a potom se páchá spousta chyb. Pro mě jen pravý Mistr Reiki ten, kdo nemá ve své nabídce spousty další pseudokurzů s názvem Reiki…to a to… Buď se věnuje Reiki energii, nebo energiím všeobecně. Takže, jakmile si začnete vybírat, kam půjdete na zasvěcení, něco si o tom Mistrovi zjistěte…s čím pracuje, jaký je. Nemusí být zbožný, ani v kostýmu, aby vypadal mysticky. Mistr je většinou ten, koho na ulici potkáte a vůbec si ho nevšimnete. (editlp)

22.5. 2013

Nadále píšete a ptáte se, jak to vlastně je s Reiki, zasvěcením…seminářem. Existuje mnoho mistrů a také mnoho různých způsobů. Velká většina mistrů si dotváří Reiki a informace o této energii podle svého…bohužel to pak už nemá s Reiki nic společného. Je nutno si uvědomit, že existují dvě větve Reiki…obojí od Mikao Usui. V jedné je zasvěcení do prvního stupně rozdělené na dva dny…ve druhé v jeden den. Už jsem kdysi psala, že je klasické Reiki Usui a Reiki Usui Shiki Ryoho. První je výhradně pro léčbu, druhé pro léčbu a osobní vývoj. Obojí je však Reiki a pokud je dodržován starý a původní postup je vše v pořádku.

Často se ptáte, zda je předmětem semináře také meditace…u mě není. Zabývám se na semináři čistě jen Reiki energií. Kdo chce meditace, měl by si zajít na meditační kurz. Reiki je inteligentní energie, není ji nutno nikam směřovat ani jí říkat, kam má jít a kde je problém. Dovede si ho najít sama. Doslechla jsem se i to, že prý ten, kdo nemedituje, nemůže pracovat s touto energií. Nevím, kde na to dotyční lidé přišli. I ten, kdo nemedituje, ale Reiki používá, ať už pro sebe, nebo pro druhé…prochází jím tato energie a harmonizuje je. Ti, kteří jen meditují a Reiki používají málo, mohou mít i problémy…když nevyužívají to, že jsou kanálem pro tuto nádhernou energii.

Já sama jsem se o mediace zajímala, ale neberu je, jako součást Reiki. Zvolila jsem si ověřené buddhistické meditace, které se mi moc osvědčily. Když chce někdo meditovat, měl by to dělat správně…tedy naučit se to někde v nějakém centru, kterých je po naší republice velká spousta. Já si vybrala to, mému srdci nejbližší – Diamantovou mysl. Tam jsem si mnohé uvědomila…Reiki dělá svou práci…meditace dělají svou práci. Jsou to však dvě rozdílné věci. Takže se nenechejte mýlit, když Vám bude někdo tvrdit, že meditace k Reiki patří. Podle mě jde jen o naše rozhodnutí, co se sebou chceme dělat.Vyzkoušet by si to však měl každý – aby mohl srovnávat.

Před dvěma týdny jsem přesvěcovala  2 lidi do 2. stupně. Už pro mě asi není překvapením, že některá místa nebyla zasvěcena (otevřena). Jde většinou o srdeční čakru na zádech a chodidla. První způsob zasvěcení se však liší od Shiki Ryoho…Já zasvěcuji u 1.stupně korunní čakru, třetí oko, krční čakru a srdeční, u 2. stupně korunní, srdeční ze zadu, dlaně rukou (obou) a chodidla. Zvláště chodidla jsou důležitá. U 2. stupně jde již o velký nárust energie, je proto nutné i dobré uzemnění. Jenže mistrům Reiki je hodně zatěžko se ohnout a udělat zasvěcení tak, jak je psáno…mnozí to udělají jen tak ledabyle přes nárty s tím, že „to“ tam dojde. Nedojde…měla s tímto i svou vlastní zkušenost. Pokud zasvěcení není provedeno tak, jak má…energie neproudí tak, jak má…mnoho lidí to pak odradí a přestanou Reiki vůbec používat, protože je jim vlastně lépe. Je to bída, když si zasvěcení dělá každý tak, jak je mu libo. Přitom to není nic složitého.

Samozřejmě, když mluvím o zasvěcení, tak tím myslím to, že pouze, jako mistr Reiki připravuji pole člověka a určitá místa k tomu, aby byli schopni kvalitně zasvěcení od Velmistrů přijmout.

Takže ti, kteří se rozhodli s Reiki pracovat a chtějí se nechat zasvětit – nehledejte mistra, který pracuje v kostýmu a nebo má vznešené řeči. Je to člověk, jako Vy, jen umí tuto nádhernou energii předávat. (editlp)

4.3. 2013

Mám radost! Radost z Reiki, radost z lidí, kteří mají Reiki rádi stejně, jako já. Poslední dobou jsem měla velké štěstí na lidi, kteří ke mě přišli pro zasvěcení. Naposledy tuto sobotu..dvě mladé ženy, které o Reiki moc na začátku nevěděly, a šly do toho s tím, že chtějí pomáhat svým blízkým. Prvně jsme si povídaly, co Reiki dovede, jak s touto energií pracovat a poté došlo k zasvěcení. Už přímo při něm jsem měla nádherný pocit, jak jim z rukou vytryskla energie! Jakmile skončilo zasvěcení, udělaly jsem si 30 minut pauzu a poté začaly zkoušet, co teď jejich ruce dovedou. Bylo to úžasné, byly velmi vnímavé a energii cítili přímo nádherně. Když odcházely, tak jsem si říkala že je to škoda…protože to byl nádherný den.

Proč Vám to však píšu. Ano, chci se podělit o radost, ale chci Vám rovněž říct, že tohle se nestává pokaždé. Spousta lidí zpočátku cítí Reiki slabě, někdo dokonce i po čistícím procesu. Není to tím, že někomu by Reiki proudila víc a někomu méně. Tohle záleží na citlivosti dané osoby. Těm, kteří Reiki necítí tak silně nic nechybí…jsou však ve svém životě méně důvěřiví sami k sobě a proto se musí teprve přesvědčit, že jim to funguje také. Na druhé straně jsou lidé, kteří průtok energie necítí vůbec a nic se ani později nemění. Je jich sice málo, ale jsou takoví. Nejlepší však je, když na někoho položí ruce, tak se ptají, co přijímající cítí a jak se mu potom daří…zjistí, že jim energie proudí zcela určitě a často velice silně. Znám jednoho takového člověka, který mi říká, že nic necítí! Je mi to líto, protože když na mě položí své ruce, je to prostě příval. Naštěstí s Reiki pracuje, protože má velké ohlasy od lidí, kterým Reiki předává. Takže nebuďte smutní, co tohle znáte…Reiki Vámi proudí, ať si to už uvědomujete, nebo ne.

Moje kamarádka v Čechách je dobrým Mistrem Reiki. Nedávno mi psala, že měla na zasvěcení paní, která jí po týdnu napsala, že jí Reiki nefunguje. Navíc jí začala posílat odkazy na stránky o Reiki, které říkaly, jak je Reiki škodlivé, jak je to špatné, když tomu někdo věří a jde na zasvěcení. Tak jsem si je nechala přeposlat. Bylo mi až mrazivo z té nenávisti, která se tam objevovala na adresu Reiki. Jenže potom jsem se podívala na ty stránky trochu podrobněji a zjistila jsem, že jsou to stránky nějaké křesťanské společnosti. Musela jsem se začít smát, protože hloupost a arogance není to, čím by se měli lidé nechat zastrašovat. Reiki je totiž pozitivní energie, je inteligentní a můžeme s ní pomáhat nejen sobě, ale i druhým. Když něco pomáhá, proč to služebníkům Boha tak vadí? Není to spíše strach, že oni přijdou o svou moc, kterou už projevují dva tisíce let? Oni nastolili u lidé strach, vymysleli si nebe a peklo, očistec…a vybírali desátky z ubohých úrod hladových lidí. Koho upálili, jako čaroděje, posluhovače ďábla…získali veškerý jeho majetek. Dnes už tolik příznivců nemají a proto okolo sebe jen kopou a snaží se lidi zviklat v tom, o čem se mohou přesvědčit sami. Tenkrát nikdo nepátral, jestli to co jim říkají je pravda. Nesměli. Jenže my dnes můžeme svobodně přemýšlet, nemusíme se bát a můžeme si vše, co se kolem nás děje ověřit zda to funguje, nebo ne, zda je to pravda, nebo lež. Tímto bych chtěla říct, že ani mě nemusíte věřit – přesvědčte se o všem Vy sami! (editlp)

10.1.2013

Mohu dnes navázat na to, co jsem psala minule. Stále více lidí si uvědomuje, že energie je pouze jedna. Reiki je podle mě základ, ze kterého lze vycházet a pracovat dále. Už si lidé dovedou i lépe vybírat kam na zasvěcení půjdou a začínají zjišťovat, že Reiki není v kostýmech, rituálech a dalších divadlech pro člověka. Většinou jsou i tak překvapení, že je to tak snadné a že i oni jsou schopni sobě i druhým Reiki energií pomoct nejen sobě, ale i druhým.

S čím se však setkávám je to, že zjišťuji u lidí velmi malé sebevědomí. Stále pochybují o tom, zda i oni takto mohou pracovat a předávat energii. Skutečně mohou! Stačí si jen uvědomit, že my všichni jsme přišli na tento svět a do každého života se schopnostmi. Jen na nás záleží, jak jich využijeme. Po našem narození nás většinou okolí zrazuje, že to co cítíme, vidíme je jen naše bujná fantazie. Vše zapomínáme, protože pokud něco přestaneme používat, tak to časem zapomeneme. Ti, kteří chtějí se však snaží tyto své vlastní schopnosti uvést zpět do svého života. Je to jen na tréningu a vytrvalosti, abychom mohli opět navázat na to, co nám bylo dáno.

Letos máme naplánovaný zájezd k moři. Program je bohatý a na konci zájezdu nabízím pro zájemce zasvěcení do Reiki za sníženou cenu. Mohou si zasvěcení zopakovat i ti, co už zasvěceni jsou. Opět připomínám – přesvěcení je zdarma! Je však potřeba dovést si sebou potvrzení od Mistra Reiki, kde jste byli zasvěceni do příslušného stupně. Mohu jen dodat, že i ti, kteří absolvovali seminář Reiki u mě doma…a jeli s námi někdy k moři, tak si zasvěcení prožili mnohem silněji, než u nás doma. Zasvěcení na Pagu je jiné. Možná proto, že tento ostrov se vyznačuje velmi dobrou energií, která jinde v Chorvatsku prostě není.

Pamatuji si na úžasný zážitek, kdy jsem přesvěcovala na místě, kterému se říká Pažský trojúhelník. Je to místo, na které jsme si museli vyšlápnout pěkně do kopce…přelézt pár kamenných zídek, než jsme se dostali až na místo určení. Známý je právě rovnoramenný trojúhelník, který jako by do tohoto prostředí nepatřil. Ten mě však nezajímal, ale v jeho těsném sousedství se nacházelo ještě jiné místo. Byl to takový ovál v kamení, hodně velký. Tam vyvěrala energie, která dovedla i uzdravovat. Právě na tomto místě jsme si posedali a došlo k přesvěcení, postupně do všech stupňů – který kdo měl…Zážitky byly nádherné a tam jsem poprvé také Reiki ucítila. Nikdy jsem neslyšela o tom, že Reiki také voní. Je to kombinace vůně růže, konvalinky, fialky a ještě něco navíc…od té doby je občas u zasvěcování na tomto místě (i doma) cítit. Chtěli jsme na toto místo zavítat i další rok. Prožili jsme si však velké zklamání, neboť toto místo je dnes zničeno. Zmizela energie, která tam byla. Přišli jsme tak o krásné místo plné zázraků…ale i tam má tento ostrov té jiné energie, i když ne tak silné, jako byla ta, kterou jsem teď popsala. Později jsem si všimla, že kameny které byly na tomto místě jsou v mnoha portálech zahrad místních obyvatel.

Budeme tedy pracovat na tomto zájezdu mimo jiné i s Reiki energií. Podle mě je to dobré téma, protože ne každý Mistr Reiki sdělí adeptům vše, co by mohl. Bude to tedy i o předávání zkušeností, o dalších možnostech práce s Reiki…navíc děti do 7 let jsou zasvěceny zdarma. Podmínkou zasvěcení u dětí je však to, aby někdo z rodiny už zasvěcený do Reiki byl, nebo si alespoň udělal na místě první stupeň. Je to proto, aby dítě, které automaticky začne Reiki používat a později se bude chtít na něco zeptat, aby mělo koho. Může to být maminka, táta, babička, teta, prostě kdokoliv, kdo je dítěti doma na blízku.

Navíc budete mít zasvěcení, nebo přesvěcení od dvou Mistrů Reiki…i kolegyně  bude zasvěcovat zároveň se mnou. (editlp)

20.10.2012

Dnes mohu jen opakovat….Reiki je svém velkém rozkvětu. Od června máme další nové mistry Reiki. Jakmile spustí své stránky, naleznete je v mých odkazech. Mám radost, za kvalitní lidi, kteří Reiki milují, stejně, jako já.

Jen se zde musím zmínit, že mezi mistry Reiki jsou velké rozdíly. Psali mi lidé ze severní Moravy, že byli na zasvěcení a nic necítí, ani když jim mistryně dala první symbol. Bylo těchto lidé celkem dost a já jsem se až zděsila. Nakonec jsem milé paní napsala a říkala si, buď dostanu nepěknou odpověď, co se starám, nebo nepřijde vůbec nic. Paní mistryně odepsala a my začaly komunikovat. Nakonec jsme přišly na to, že její mistryně si z ní udělala pěknou legraci, když si od ní vzala peníze a nepředala jí patřičné materiály ani informace. Doporučila jsem této paní jinou mistryni Reiki, která ji vše vysvětlí. Jenže ouha…nastal problém. Nevím, jestli to byla obava před konkurencí, nebo jen nechuť se věnovat druhému zadarmo, ale k setkání mezi nimi nedošlo. Tak jsem se s paní domluvila, že přijede za mnou do Brna. Byla jsem velmi překvapena čistou a svítící paní…která věřila, že přece Reiki mistr nepodvádí. Během dne jsem ji přesvětila (je to přece příjemné) a předala jí všechny materiály, které jí chyběly. Neodjížděla navečer jen cizí paní, ale kamarádka a velmi dobrá mistryně Reiki. Ten den jsem si uvědomila mnohé. Není dobrým mistrem ten, kdo Vám posílá andílky v mailech, odkazy na duchovní stránky a povídá, jak Reiki miluje. Dobrým mistrem je ten, komu je přednější správné používání a zasvěcení Reiki. Jde přece o to, aby tato energie znovu nevymizela, jako se už jednou (nebo mnohokrát) stalo. Jde o to, aby  se Reiki předávalo dál a přežilo…jde tedy o energii, ne o ego lidí.

Paní, co u mě byla pro všechny materiály si moc vážím. Nevymazala můj mail, ale zajímala se poctivě, kde dělá chybu a snažila se ji také napravit. Dnes už má ty zasvěcené znovu přesvěcené a konečně si s nimi užívá radosti a energií Reiki.

Dalším mistrem, který si zaslouží pozornost je i paní ze Znojma. Opět ji najdete v odkazech Reiki – Znojmo. V neposlední řadě je nový mistr Reiki v Chomutově a velmi kvalitní. V odkazech je pod Regrese – Chomutov. Příště doplním i další, jakmile budu mít odkaz na jejich stránky.

Dávejte přednost těm mistrům, kteří se zabývají „čistou“ energií Reiki. O dalších nádstavbách jsem už psala v minulosti. Ptejte se, kolik je lidí na semináři a dávejte přednost těm, kde je zasvěcován menší počet lidí. Jen tak na Vás bude mít mistr Reiki čas a může se Vám plně věnovat. U mě to jde i tak, že vezmu i dva lidi na zasvěcení…je to příjemný komorní den, spíše přátelské setkání, než klasický seminář, jak ho známe jinde.

Pokud se Vám nezdá, co Vám bylo na zasvěcení do Reiki řečeno, předáno, klidně piště. Velice ráda Vám vše vysvětlím. Pracovat s Reiki je vždy radost. (editlp)

8.6. 2012

Mám radost ze zájmu o Reiki. Stále se ozývají další, kteří chtějí zasvěcení a poté pracovat s touto nádhernou energií. Mohu se pochlubit svým dalším Mistrem Reiki. Je to mladý muž, kterého Reiki opravdu dostalo. Tento měsíc je pro něj významný, může začít zasvěcovat. Jakmile bude mít hotové své stránky, tak Vás budu informovat. Bude radost jít k němu na seminář.

Poslední dobou si však všímám, že když přijdou na zasvěcení „starší“ lidé, nemají moc sebedůvěry a myslí si, že jim Reiki nebude fungovat tak, jako jiným. Chci tedy celou záležitost uvést na pravou míru. Naše podvědomí není (s prominutím) žádný blbec. Moc dobře nás poslouchá a koná tak, jak my chceme. Spousta těchto lidí, kteří říkají, že cítí jen slabou energii sobě málo věří. Celý život byli učení, že je tohle všechno hloupost a tím pádem mají spousty pochybností. Příkladem je pro mě poslední dvojice, kterou jsem tady měla. Maminka a dcera. Maminka říká, že Reiki je nic moc…dcera naopak srší nadšením, jak je to celé jednoduché. Nenechalo mě to ledově klidnou a s oběma jsem si popovídala, jak vlastně Reiki používají. Maminka jen tehdy, kdy jí něco bolí…a když bolí něco druhého. Moc si přeje, aby dokázala uzdravit….Dcera jen přiloží ruce a vnímá, kolik energie přes ni protéká. V duchu myslí na to, kam půjde o víkendu s dětmi, nebo co v ten den uvaří. A už jsem věděla, kde tkví ten problém. Spousta lidí si stále neuvědomuje, že oni Reiki energii neřídí!!! Už když se podíváme do skript, že Reiki je inteligentní enegie a nemusíme ji nikam směrovat…musí nám být jasné, že nemáme dělat nic jiného, než je položit ruce. Dcera Reiki používala správně…položila ruce a nechala Reiki dělat to, co dělat má. Proto také cítila ten proud, kdy zesiluje, kdy slábne. Jenže maminka si spletla Reiki s přáním, s mentální léčbou…neboť všude tam, kde si přejeme, vysíláme vlastně signál, co chceme udělat. Je to tak třeba v případě, že myslíme silně na nějakou kamarádku, nebo známého člověka a ten má po krátkém intervalu zavolá. Jsme překvapeni a říkáme mu…právě jsem na tebe myslela. Stejně je to i působením Reiki. Pokud chceme použít jen Reiki, nemáme dělat nic jiného. Pokud máme dobrou vizualizaci, můžeme si přát a léčit i mentálně. Jen je nutné tyto dvě témata neslučovat dohromady. Jakmile jsme si to vysvětlily…maminka pochopila. Asi za dva dny volala a říká – ono mě to už opravdu jede.

Dalším problémem je, že lidé přijdou ze semináře Reiki a za chvíli neví, co dělat. Každý člověk je jiný…někdo si pamatuje vše, někdo málo a někdo také nic. Když k tomu nedostanou skripta, nebo informaci, že se mohou kdykoliv na cokoliv zeptat svého Mistra…přestanou s Reiki pracovat a po čase zapomenou, že nějaké zasvěcení mají. Chci tím jen připomenout, že zasvěcení Reiki je do konce života. Nemůže se Vám ztratit, nebo otevřená místa uzavřít. Jde jen o to, že když Reiki nepoužívají delší dobu, tak je nutné napřed ošetřovat sebe a poté teprve pokládat ruce na druhé.

Dobrým „nakopnutím“ po delší pauze bez Reiki je – zopakovat si seminář, nebo alespoň zasvěcení. Při každém dalším zasvěcení (hlavně do druhého stupně) se tělo opět čistí, i když jinak, než poprvé. Proto také lidé dostávají potvrzení o absolvování semináře, aby mohli popřípadě navštívit i jiného mistra Reiki a zasvěcení si zopakovat. Opakování zasvěcení se neplatí!

Proto nezoufejte, pokud Reiki máte, ale už jsem lecos zapomněli. Buď surfujte po internetu a hledejte informace, nebo navštivte svého původního Mistra a požádejte ho o přesvěcení.  Život s touto nádhernou energií za to přece stojí. (editlp)

21.2. 2012

Dnes bych chtěla napsat informace, na které se hodně ptáte. Jsou  tři stupně Reiki, nebo čtyři? Já jsem zastáncem tří, jak je psáno i ve starých spisech. Kdysi jsem se zajímala o to, jak je člověk otevřen paprsku Reiki po jednotlivých zasvěceních. Měření (mentální i kyvadlem) dopadla takto…Po prvním stupni zasvěcení byla energie Reiki otevřená na 30%. Někdo si řekně, není to mnoho. Jenže Reiki 1 je začátek, seznámení s energií a jejím průtokem. U druhého stupně to bylo už 97%. To je už skoro vše! Reiki druhého stupně  je evidentně velmi silné a schopné pomoci snad ve všech situacích. Člověk, který používá energii Reiki 1. stupně častěji a intenzivněji, než ten, kdo má již 2. stupeň, ale nepracuje s Reiki, může být v mnohém úspěšnější. Třetí stupeň je tedy už zbývající 3%. Poté se sami zamyslete nad tím, co Vám třetí stupeň poskytuje. Pokud chcete pracovat s lidmi – předávat jim energii Reiki k jejich uzdravování, tak Vám postačí druhý stupeň. Pokud však chcete reiki rozšiřovat mezi ostatní, tak je pro Vás vhodný stupeň třetí.  Důležité je s Reiki energií pracovat.

Ten, kdo dělí Reiki na čtyři stupně….sice jste zasvěceni a máte 100% průtok energie Reiki. Dostanete čtvrtý symbol Reiki – Mistrovský. Jenže se zase tolik dál neposunete – jen o ta 3%. Jenže pokud začnete sami zasvěcovat, Vaše energie se bude zvyšovat dále. Nejde o to, abychom zasvětili co nejvíce lidí – v kvantitě není kvalita. Tak to alespoň lidem vysvětluji. Někteří jsou přesvědčeni, že jim třetí stupeň bez zasvěcení dopomůže k vyššímu vědomí a je těžko je přesvědčit, že je to jinak. Proto i já občas dělím tento třetí stupeň bez zasvěcovacích procedur a s nimi. Cenu však dělím také…za třetí stupeň bez zasvěcování požaduji finanční část z celého třetího stupně. Tak si můžete udělat sami svůj vlastní názor, zda je správné nechat se zasvětit do třetího stupně za plnou cenu a poté teprve tzv. učitelský čtvrtý stupeň.

Jak jsem již mnohokrát psala, Reiki není výdělečná činnost, ale životní cesta. Člověk, který je Mistrem Reiki vy měl být čestný a své vědomosti předávat tak, jak je to dáno. Ke každému stupni by jste měli obdržet všechny informace, k tomuto stupni určené. Spousta Mistrů se však obává, že bude mít kolem sebe konkurenci a to už nemá s Reiki nic společného. Lidé však nejsou ovce a každý má možnost svého Mistra poznat ještě před tím, než se rozhodne se nechat od něj zasvětit. Já toto upřednostňuji, i když někteří to vůbec nežádají.

Možností máte mnoho…pokud si chcete svého Mistra Reiki vybrat. Stačí navštívit Reiki web a kliknout na místo svého bydliště. Chtějte o člověku, kterého jste si vybrali něco vědět a chtějte nějaké setkání před samotným seminářem. Jen tak si budete jisti, že jste si vybrali a ne někam jen přišli. Přeji Vám ve Vašem výběru hodně štěstí. (editlp)

27.11. 2011

Mám velkou radost, že se o reiki stále zajímáte. Za tu dobu, co jsem nedopisovala zkušenosti a další informace se hodně událo. Opět přicházejí lidé, kteří hledají čistou energii a sami se přesvědčí, že Reiki není ani zastaralé, ani slabé. Je stále tady a pro nás všechny. Krásné, mílé a hlavně Reiki – účinné.

Nejkrásnější situace přicházejí ihned po zasvěcení. Je to nádherný proces, který když si člověk uvědomí, je to zážitek, který nám mění život – k dobrému. Lidé přicházejí a když se ptám, co je k Reiki přivedlo, tak odpovídají, že energie se jim moc líbí, rádi ji přijímají. Hned však dodávají, že jim to asi fungovat nebude, že nikdy s něčím podobným nepracovali. Jak je potom úžasné, když zakoušejí ve svých dlaních tok energie. Je to opravdu radost. Však i já sama jsem šla na zasvěcení s tím, že na mě to určitě fungovat nebude.

Za ta léta, co zasvěcuji do Reiki energie si více a více uvědomuji, jak se na nás podepsala naše „moderní“ doba. Vůbec si nevěříme. To, že nejsme důvěřiví k cizím, při prvním setkání – to je naprosto v pořádku. Jenže to, že nevěříme sami sobě, to je bída. Kdo to vše v nás utloukl do té míry, kterou procházíme? Je to naše rodina? Nebo je to výchova ve školství? Je to situací, která je kolem nás – politika, systém? Věřte tomu, že jste se všichni narodili se schopnostmi tak velkými, že kdyby jste dnes pracovali jen s polovinou z nich, byl by náš svět mnohem krásnější. Všechny tyto možnosti jsou nám dostupné. Chce to jen Vaši odvahu a důvěru v sami sebe.

Nedávno mi psala paní, aby se poradila. Její otázka byla – jsem zasvěcená asi dva měsíce do Reiki 2. druhého stupně. Mistryně nám nedala žádné mantry k symbolům. Dají se používat i bez nich? Sice dá, ale jen částečně. Pokud Vám Mistr Reiki předává při druhém stupni symboly, tak Vám určitě vysvětluje i jejich význam a čemu se používají. Základní informací je, že jsou to klíče, archetypové obrazy a aktivují se tím, že je nakreslíme (v duchu). Při každém symbolu, který je nutno nakreslit jednou by se měla 3x zopakovat jeho mantra. Tím je symbol plně aktivován. Ten, kdo to dělá nesprávně a přesto cítí, že nějaká energie (asi ne přímo Reiki) proudí…tak je to bohužel jen sugesce a člověk vydává energii ze sebe, tedy ne Reiki energii. Symboly rovněž nekreslíme fyzicky do prostoru. Už jsem to někdy psala, ale dotazů je hodně, proto vše zopakuji. Tři symboly do Reiki 2 jsou rovněž součástí zasvěcovacího procesu – jsou Vám vepsány do aury, aby jste je mohli účinně používat. Pokud je však při předávání energie nakreslíte do prostoru, nebo (jen to ne!) na klienta, tak můžete mnohému uškodit. Při zasvěcení se symboly aktivují na určitá místa, většinou na každou čakru jiné. Pokud by však byly použity na místo, kam nepatří…tak to není správné. Proto je nutní pouhá vizualizace a pro úplnou aktivaci mantra (3x).

Na internetu se objevují „úžasné“ nabídky, že se můžete nechat zasvětit do 1. a 2. stupně Reiki buď v jeden den (uvádějí, že ušetříte), nebo o víkendu. Je to naprosto nepřijatelné. Ten, kdo má možnost zasvěcovat by měl mít také zodpovědnost. Po každém stupni nastává 21 denní čistící proces. Až po tomto období můžete jít na další stupeň. Za svou praxi jsem již viděla mnoho těch, kteří se tak nechali zasvětit a odnesli to s velkými problémy. Potom často nechtějí o Reiki ani slyšet, natož, aby tuto energii ještě někdy používali. Nezapomínejte, že můžete jít na další zasvěcení až za tři týdny po předchozím! Není to zase tak dlouhá doba, kterou nemůžete vydržet.

Přicházejí ke mě také lidé, kteří si udělají Reiki 1 u některého z Mistrů. Přicházejí proto, že chtějí druhý stupeň a jejich původní Mistr jim sdělí, že mají ještě čas. Připadá mi to celkem nehorázné. To, kdy si někdo udělá další stupeň nerozhoduje Mistr Reiki, ale Vy sami! Pokud je to doba po čistícím procesu, tak máte právo na toto zasvěcení. Jenže mnoho Mistrů si myslí, že mohou zasahovat do Vašeho rozhodnutí, což je jejich problém, ne Váš. Tyto tři stupně Reiki jsou volně přístupné všem! Mohou být určité odchylky, pokud chce někdo ihned po 3 týdnech po druhém stupni ten třetí. Důležité k tomuto kroku je to, aby daný člověk s energií Reiki pracoval. Není to o tom, že si udělá všechny tři stupně po 3 týdnech s vidinou zisku, že bude zasvěcovat sám. Pokud někdo přijde na třetí stupeň ke mě…obdrží nejprve přípravu. Po té teprve přistupuji k samotnému zasvěcení. Odchází ode mě nový Mistr Reiki tehdy, pokud je schopen provést bezchybně všechny zasvěcovací procesy, kdy si ho osobně vyzkouším.  Vše další je už na jeho odhodlání, čestnosti a zodpovědnosti. Znám i velmi kvalitní Mistry Reiki, kteří se nechali zasvětit po 3 týdnech vždy do dalšího stupně. Svým čestným jednáním a hlubokou láskou k této energii se stali vynikající Mistry. Takže to není vše jen o čase, je to o našem uvědomění a čistotě.

Pokud předáváte energii Reiki tak si uvědomte, že prochází Vámi. Používejte Reiki co nejvíce a ošetřujte stále další lidi (pokud Vám to povolí). Pokud Reiki opravdu milujete, přemýšlejte o tom, zda i Vy by jste nechtěli Reiki rozšiřovat dál. (editlp)

10.9. 2011

Reiki energie je nádherná a já mám velkou radost, že zajímá tolik lidí. Hodně mi píšete, radíte se, ptáte. Je to dobře, protože je tím jasné, že s touto energií pracujete a máte tak další zkušenosti, které si chcete ověřit. Mám také radost z toho, že stále je zájem o klasické Reiki v jeho původní podobě, když máme vedle sebe tolik nepřehledných nabídek a systémů.

Nedávno u mě byla paní, které bylo nabízeno zasvěcení do Shambally. Pokud mám dobré informace, tak se toto zasvěcení nabízí lidem, kteří mají už alespoň dva stupně Reiki. Má to asi své opodstatnění. Se systémem Shamballa se pracuje trochu jinak, než s Reiki. Už jsem také viděla pár desítek lidí, kteří se do Shambally nechali zasvětit a později se u nich vyskytly nespecifické problémy, hlavně psychickéjho rázu. Nevím, zda to bylo nesprávným zasvěcením, nebo nepřipraveností pro přijetí této energie, ale bylo to tak.  Spousta dalších systémů podmiňuje zasvěcení tím, že je zapotřebí mít alespoň první, nebo druhý stupeň Reiki. Sama nevím, proč tento požadavek je, ale mám spíše pocit, že Reiki je ten základ, na kterém to všechno stojí. U Reiki jde především o zprůchodnění čaker, aby mohla nerušeně proudit energie. Jde o naladění, kdy Mistr Reiki připraví adepta pro samotné zasvěcení. Dále zasvěcují už jen Velmistr a jeho pomocníci.

Pokud se rozhodnete, že si vyberete právě Reiki, tak se nejdříve informujte o Mistrovi ke kterému jdete. Dobré je pokud už u něj byl někdo z Vašich přátel, známých…velmi dobré je, pokud se můžete s tímto člověkem setkat ještě před zasvěcením, aby jste si mohli rozmyslet, jestli chcete jít k tomuto člověku, nebo si raději vyberete někoho jiného.

Asi před půl rokem se ke mě objednaly dvě kamarádky, které byly rozhodnuté nechat se zasvětit do Reiki. Jsem ráda, když je míň lidí. Je na ně větší prostor, atmosféra je komorní a myslím, že více příjemná, než na masových akcích. Dvě mladé ženy přišly v domluvený den. Představily jsme se a začaly si povídat. Obě obdržely skripta a věnovaly jsme se Reiki…co je to za energii, odkud sem přišla, co s ní můžeme dělat…Asi po dvou hodinách se jedna z žen zvedla a prohlásila, že ona již Reiki má. Prý byla na nějaké masáži a tam se jí vše otevřelo. Na různých místech a při různých činnostech se může cokoliv stát, ale zasvěcení…? Mladá žena byla najednou zvláštní, jako by měla strach. Přitom to byla ona, kdo přemluvil kamarádku, aby se nechala také zasvětit. Nechala jsem je asi 15 minut o samotě, aby si vše rozmyslely, jestli chtějí dále pokračovat, nebo ne. Nakonec se pro zasvěcení rozhodly….váhající žena byla pak už příjemnější…její kamarádka však byla úžasná. Vše si uvědomovala, nádherně cítila proudění energie, byla nadšená. Hlavní iniciátorka však byla zvláštní až do konce semináře. Abych pravdu řekla, byla jsem ráda, že mám ten den za sebou.

Hodně jsem přemýšlela, kde se stala chyba…Ta mladá žena byla přesvědčená, že už ví všechno. Nesedla jsem jí já, jako ta, která má provést zasvěcení. Neměla jsem nějaký mystický kostým, nedělala jsem žádné rituály…a to mnohým lidem chybí. Je to škoda, že někteří lidé potřebují kulisy…já nejraději zasvěcuji do Reiki někde na zahradě…v lese…všude tam, kde je to možné.

Reiki je součástí života…je to cesta, kterou se ubíráme a podle toho i žijeme. Nehledejte zázraky…máte je všude kolem sebe, stačí se jen podívat. (editlp)

2.8. 2011

Poslední dobou se mě hodně lidí ptá, jaké jsou rozdíly mezi zasvěceními na různých místech. Měli bychom si uvědomit, že některá zasvěcení jsou odlišná stejně, jako směry Reiki, co existují. Uznávám jediný  základ, co se Reiki týče. Mikao Usui vytvořil z jednoho základu dva systému. Jeden nazval klasický  Reiki Usui systém a druhý Reiki Usui Shiki Ryoho.

V prvním, klasickém systému se provádí zasvěcení, kdy první stupeň trvá dva dny. Zasvěcovací procedura je odlišná, než u druhého systému. Hodně Mistrů Reiki má toto zasvěcení proloženo meditacemi a osobními naladěními adepta.

Druhý systém Shiki Ryoho je odlišný v tom, že zasvěcení trvá pár hodin a nedělají se mezi zasvěceními pauzy, ani žádné další proluky. Zasvěcení nedoprovází meditace.

V čem je tedy rozdíl. Je v samotném zasvěcovacím procesu a přípravě Mistra Reiki. U klasického Usui systému by měl Mistr vykonat přípravu. Ta spočívá v několika dnech před zasvěcením a je v podobě meditací. U samotného procesu už žádnou další povinnost nemá. U Shiki Ryoho je to trochu jiné. Zasvěcení předchází alespoň 3 dny přípravy předem. Jsou to meditace a další cvičení. Samozřejmostí je, že by Mistr Reiki neměl v tyto dny jíst maso a těžkou stravu. Před samotným zasvěcením provádí dané dýchací cvičení, vizualizaci a pak teprve může zahájit přípravu adepta na zasvěcení.

Nutno je si uvědomit, že Mistr Reiki zde není proto, že by sám zasvěcoval. Pouze připravuje energie pro adepta, aby byl schopen zasvěcení přijmout. Ti, kteří dobře „vidí“, tak mohou po tomto procesu, který povedou sami sledovat Velmistra a jeho pomocníky, jak zasvěcují daného člověka. Používají jiné symboly k zasvěcení, než má v rukou Mistr Reiki. Jsou neradi, když tyto symboly vidíte. Málo komu je ukáží a neskrývají je. Ptala jsem se jich na to, proč to tak dělají. Odpověděli mi, že v lidech je málo čistoty k tomu, aby mohly zasvěcení provést sami. Mnohé z těchto symbolů jste už určitě někde viděli. Nebudu je tady rozepisovat, ale hodně lidí by bylo překvapeno. Celkem je do Reiki systému obou stylů 20 symbolů. Dnes jich znám 19, ale nepracuji s těmi, které nám nebyly dány do vínku. To je jen pro vysvětlení, kdy si někteří Mistři Reiki myslí, že oni sami zasvěcují a co to mají za moc…na nich vůbec nezáleží. Záleží jen na jejich poctivé práci – poslání, aby provedli svůj akt „zasvěcení“ tak, jak mají.

V posledních letech se hodně mluví o rozhovorech s duchovními bytostmi. Když jsem to zkoušela poprvé, byla jsem na rozpacích, zda komunikace probíhá správně. S Mikao Usui se mluví celkem těžko. Není příliš sdílný, ale jeho Velmistr – ten, který je přítomen při každém zasvěcení je sdílnější. Dozvěděla jsem se, že je celkem devět stupňů Reiki. První tři jsou běžně přístupné lidem. Ty další mohou být předány jen Velmistrem tak, jako byl zasvěcen Mikao Usui. Ten všech devět stupňů měl a mohl je rozšiřovat dál. Proč to neudělal? Možná nechtěl dávat chamtivým lidem do rukou tuto velkou moc. Možná byl velkým vizionářem a věděl, že Reiki se jednou stane velkým byznysem. Vždyť to vidíme všude, kolem sebe. Kolik je druhů Reiki…splňuje tím výdělky rádo by Mistrů?  Podle komunikace s Mikao Usui odcházel z tohoto světa hodně zklamán. Myslel si, že když přivede starou techniku léčení a duchovní práce zpět na svět mezi lidi, tak se vše změní. Nestalo se. Stále je svět jen hodně spotřební a jen o penězích. Přitom „věci“ jsou pomíjivé…

Moje semináře jsou jednodenní. Nedělám u nich meditace, ty jsou předmětem meditačních kurzů a seminářů. U Reiki by mělo především jít o to, aby se stalo součástí života, ne duchovní chvilkou, ta je jen na chvíli…V tom jednom dni by se měli adepti seznámit s tím, co Reiki je a co není. Po zasvěcení by se měli naučit, jak s Reiki energií pracovat. Spousta lidí si však udělá první stupeň a čeká…zázrak. On to zázrak je, ale je rozdílné, co si o tom lidé představují. Je přece nádherné, když mohu energii Reiki předávat druhým a také se jí plnit. Pokud se dostanou ke druhému stupni…už je něco zaujalo. Jenže položme si ruku na srdce…když se zeptám některých svých bývalých adeptů, jaký je který symbol, nedovedou ho ani nakreslit. Potom si myslí, že jim Reiki nefunguje. Myslí si, že když se na symbol (vytištěný) podívají, tak je splněno. Jenže pokud si někdo opravdu četl skripta, tak by se dozvěděl, že symboly jsou archetypální klíče a energie vzniká tím, že tyto symboly vytváříme – kreslíme (vizualizujeme).

Takže mě na zasvěcení neuvidíte v nějakém speciálním oblečku…nebudete odváděni meditacemi do jiného světa…Před pár roky jsem prováděla tzv. Setkání s Reiki, kde mohli přijít lidé, jak zasvěcení, tak i z ulice. Počátky byly příjemné, několik lidí se sešlo. Padaly otázky, nakonec jsme se vzájemně ošetřili Reiki, někdy si zopakovali zasvěcení – protože je příjemné. Jenže potom vše nějak začalo stagnovat. Začala jsem s lidmi dělat meditace, čištění čaker…každý chctěl komunikovat s duchovními bytostmi. Jenže na to by měl být člověk připraven…Zájem opadal a setkání nakoec skončila. Nebylo to o penězích, žádné jsem si nebrala. Přišlo i pár lidí, kteří ihned odešli, když zjistili, že je to zadarmo. Prý to asi za nic stát nebude. Potom rozumějte lidem….

Setkávám se i s těmi, kteří mají pocit, že jim Reiki nefunguje. Nakonec, když to rozebereme, tak se dozvím, že daný člověk nemůže pochopit, že se z „obyčejného“ člověka stane ten, kým proudí tato energie. Lidi, věřte si více. Jste schopni obrovských věcí, když jste čistí a myslíte srdcem. Jsou to jen Vaše zábrany, které Vám nedovolují jít dál na Vaší cestě. Narodili jste se se všemi schopnostmi, jen jste je v průběhu let zapoměly. Stačí si na ně jen vzpomenout a sami uvidíte, že to není vůbec těžké. Já sama jsem byla kdysi řadovým spotřebním člověkem, dokud mě moje životní situace nezavedla do těchto vod.

Ti, kteří máte druhý stupeň Reiki…zkuste si vybavit všechny symboly…jde Vám to? Pokud ne, tak se do toho dejte. Pokud je budete používat, tak na ně už nikdy nezapomenete.   Budete moci řešit i svoje záležitosti a také můžete pomáhat i druhým. (editlp)


1.6. 2011

Dnes něco o symbolech…o druzích Reiki…

Často se Vaše dotazy týkají právě symbolů Reiki II. stupně. Někdo s nimi pracuje rád, někoho odradí, protože si je nepamatuje. Praxe je jednoduchá…lidem radím, aby si symboly okopírovali v menším provedení a nechali zalaminovat. Když je potřebují použít, vytáhnou si je a mohou kdykoliv použít. Nikomu nemusí vysvětlovat, k čemu jsou. Symboly nejsou tajné, ale měli by s nimi pracovat jen ti, kteří mají zasvěcení do II. stupně Reiki. Ti, kteří zasvěceni nejsou si musí uvědomit, že jim nebudou „fungovat“. S tou to pomůckou mám dobré zkušenosti, kdy mi lidé zpětně píší, že už si symboly pamatují. V čem to je? Podle mě je to tím, že když je používají, tak se je rychle naučí a poté nepotřebují žádnou pomůcku, nebo tahák.

Už dříve jsem psala, že symboly se nemají kreslit do prostoru, pokud je tam osoba, které chceme energii Reiki předat. Symboly se mají vizualizovat a ke každému v duchu vyslovit 3x mantru. Také je při přímém předávání energie důležité zopakovat symboly vždy znova, pokud posuneme své ruce na iné místo na těle. Spousta lidí se domnívá, že stačí pomyslet…jenže to už není Reiki, ale pokud (zdárný, či ne) o mentální léčbu. Mantry k symbolům neuvádím na těchto stránkách záměrně. Ti, kteří zasvěceni jsou, tak tyto mantry znají. Ať už jsou zasvěcení u různých mistrů Reiki, mantry se nemění. Občas vídáme rozdíly jen  u dálkového symbolu. Podle starých pramenů jsou původní dvě varianty, které byly časem rozšířeny o další. Doporučuji si je vyzkoušet a potom si udělat vlastní názor. Objevila jsem varianty všech tří symbolů, ale u nás se liší pouze ten dálkový. Přidávám tyto varianty…

Všeobecně se má za to, že pokud chce člověk symbol používat, měl by mu být vepsán do aury…

Lidé se ptají, jaké jsou rozdíly mezi různými nabídkami Reiki. Je těžké se v tom, co se dnes nabízí vyznat. Já jsem spíše tradiční, proto preferuji původní systém Reiki od Mikao Usui, než to množství dalších. Jsem často dotazována, jaký je rozdíl mezi klasickým Reiki Usui a Reiki Shiki Ryoho. Existuje původní článek o Reiki z roku 1928. Předkládám ho v původní podobě a bez úprav…Vyzařuje z něj velké nadšení a důvěra v tuto krásnou energii…paradoxem je, že dnes o Reiki v Japonsku skoro nikdo nic neví…Každý z nás ví, co se tam v posledních měsícíh děje…nezapomeňte poslat této zemi Reiki, které od nich vyšlo v novodobé historii…hodně to potřebují.

Zajímavý článek o reiki z roku 1928

Následující článek byl zveřejněn 4. března 1928 v “Sundav Mainichi“, široce rozšířeném časopise. Sestavil jej pan Shou Matsui(1870-1933) jako odpověď na otázky čtenářů a zprostředkovává určitou představu o tehdejší medicíně. Pan Matsui se narodil v Miyazaki a v letech 1885 a 1886 pracoval pro noviny “Chuo“ a “Hochi“, dříve než se přiklonil k divadlu. Byl znám jako scénárista a učitel herectví, podstatnou měrou přispěl k tradičnímu japonskému divadlu kabuki a osobně se znal s velmi mnoha herci kabuki. Když studoval Reiki Ryoho u Chujira Hayashiho Sensei, přenesl své nadšení pro reiki na celou řadu herců, kteří se pak sami učili reiki.

Rád bych vám odpověděl na vaše čtenářské dotazy:

Toto léčení, které dokáže vyléčit všechny typy obtíží, se označuje jako “Reiki Ryoho“ a praktikuje ho exkluzivní skupina lidí. Jejich zakladatel nebo původce, dr. Mikao Usui (Sensei) zemřel před pár lety. Jeho žáci praktikují reiki nyní na svých vlastních klinikách a zasvěcují do Reiki Ryoho další zájemce. Bohužel dr. Usui se přes mimořádnou účinnost této formy léčení nestaral příliš o veřejné obeznamování s reiki, a proto i jeho žáci pochybují, zda mají dělat reiki reklamu. To má za následek, že reiki ještě není příliš známá metoda.

Přesto bych chtěl udělat něco pro to, aby se stala známější a aby obyvatelstvu pomáhala ve větším rozsahu. Cítím se být zejména zavázán odpovědět na otázky, které položily “Daimai Tonichi“, velmi rozšířené noviny. Tím chci zabránit tomu, aby žurnalisté a čtenáři považovali Reiki Ryoho za podvod nebo pouhé kouzlo, protože přívrženci Reiki Ryoho tvrdí, že o tom nebudou nic říkat, jelikož nechtějí své metody veřejně představovat. Když se veřejně tvrdí, že reiki může vyléčit každou nemoc, mohli by pro případ, že někomu nebylo pomoženo, lidé možná říkat, že přívrženci reiki nechtěli převzít žádnou zodpovědnost. Beru však toto riziko a zodpovědnost na sebe, abych mohl publikovat pravdu o reiki. Kvůli reiki a pro blaho lidí, kteří nejsou zdraví, prostě nemohu déle mlčet. Když píšu tato slova, jednám sám, a protože to nemá nic společného s jinými praktikujícími reiki, přebírám také pouze já sám zodpovědnost za tato tvrzení. Já sám jsem byl natolik nadšený touto léčbou, že jsem se už nemohl soustředit na svou práci scénáristy od té doby, co jsem se poprvé učil reiki. Když budu moci úspěšně propagovat a uskuteční se můj cíl ideálního světa, bude japonský lid mnohem šťastnější – ba ještě víc, lidé na celém světě budou naprosto zdraví. Chtěl bych prostě každého seznámit s touto podivuhodnou věcí!

Následující úsek článku se týká Hayashiho Sensei:

Reiki Ryoho byla založena před více než deseti lety, ale je jen málo klinik, které nabízejí ošetření reiki. Do reiki mě zasvětil Chujiro Hayashi, horlivý, dobrosrdečný kapitán u námořnictva, který vypadá, jako by byl rozený praktikující reiki. Hayashi Sensei léčí dopoledne pacienty pomocí reiki a pět dnů v měsíci vede semináře, aby dával zasvěcení reiki.

Problém spočívá ovšem v tom, že existuje celá řada jiných léčebných technik, (které se zdají být podvodem) a které mají ve svém jménu čínský písemný znak “ rei“, takže reiki se často nesprávně spojuje s takovými sektami. Přesto není Hayashi Sensei ochoten o tom přímo mluvit, aby reiki odlišil od těchto seskupení. Domnívám se proto, že z tohoto důvodu se velkolepá metoda léčení reiki nepraktikuje tak často, jak by bylo nezbytné.

Chtěl bych objasnit, že reiki je skutečně jedinečná a nanejvýš úspěšná léčba na všechny potíže – přinejmenším pro ty, na které jsem kdy narazil. Budete se možná ptát, zda reiki umí pomoci i při psychologických problémech – umí! Má obdivuhodné výsledky při jakémkoli možném problému, jak vnitřním, tak vnějším, u poruch žaludku a střev, u vnějších zranění, popálenin, revmatických potíží a nervových zhroucení, abych uvedl jen několik příkladů. Krátce: Skutečně funguje, ať je problém jakýkoli!

Dovolte mi, abych místo teoretických vysvětlení podal nyní praktické příklady:

Jeden nepříliš dávný příklad se týká čtyřletého děvčátka, které ke mě přivedl jeho otec, protože se o mě doslechl ústní cestou. Malá dívka ztratila zrak na jednom oku a druhé oko bylo infikované. Navštívila velký počet lékařů, ale bylo jí řečeno, že se pro ni nedá nic udělat. Ve svém zoufalství přišli nakonec ke mě. Domníval jsem se, že problémy budou i v jiných oblastech těla, a proto jsem si celkově vyšetřil. Přitom jsem objevil, že onemocnění zapříčinilo problémy všude v těle – v žaludku, ve střevech, v nose a v ledvinách, ale viditelné symptomy se projevovaly v očích.

Dal jsem jí ošetření reiki a po pěti nebo šesti sezeních se zrak pomalu zase vracel zpátky; také ostatní příznaky se postupně zlepšovaly. Její obětavý otec vždy říkal, že by dal svůj vlastní zrak za to, aby dceři pomohl, a proto se rozhodl sám učit reiki, aby ji mohl i dále léčit.

Následující případ se odehrál v minulém prosinci. “Pan O“, známý umělec, byl blízko smrti. Jeho lékař sdělil rodině, že má před sebou přibližně tři hodiny života. Když mě rodina o půlnoci kontaktovala, přešly už dvě hodiny z oněch tří. Moje žena a já jsme spěchali autem k jejich domu na předměstí Tokia. Cesta trvala půl druhé hodiny, a když jsme tam dojeli, čekali jeho příbuzní už netrpělivě u vstupní brány. Vyprávěli nám, že jako následek cévního onemocnění měl dotyčný srdeční infarkt. Ihned jsme položili ruce na jeho srdce a dávali jsme mu šest hodin v kuse reiki, aniž bychom mezitím vypili třeba jen doušek čaje. Poté nám jeho lékař řekl, že jeho srdeční tep, který byl povážlivě rychlý, se zase vrátil do bezpečného rytmu. Následující den se normalizovala i jeho teplota a puls zůstával při frekvenci asi 80. Chtěl bych zdůraznit, že není tak těžké pomocí léčení reiki srazit puls člověka během několika hodin ze 120 na 80.

Nesmíme zapomenout na pana Kichisaburo, který měl čtyři slavné lékaře, jež mu všichni řekli, že brzy zemře. Ale v posledním okamžiku, kdy už se s ním jeho rodina loučila, jsem byl na místě a pokusil jsem se ho zase přivolat zpět. Přežil!

Je nespočet báječných příběhů jako tyto. Skutečně na tom nebylo nic zázračného – tito lidé obdrželi praktickou léčbu, která aktivuje přirozený léčebný proces těla.

Jeden společný přítel mi představil pana Hayashiho a já jsem se rozhodl, že se od něj naučím reiki. Zaplatil jsem poměrně hodně peněz, abych byl zasvěcen. Jsou různé učební stupně – Shoden a Okuden jsou dva z nich. Naučil jsem se stupeň Shoden, jsem ale stále ještě začátečník, takže jsem dosud ještě nebyl připraven postoupit dál ke stupni Okuden. Neznám všechny jednotlivosti, ale zjistil jsem, že mezi žáky je určitá hierarchie. Zdálo se mi velmi zajímavé, že tito dobromyslní lidé jsou všichni příliš skromní, než aby chtěli byt slavní, a ze vytvořili takovou hierarchii a také že požadují za zasvěcení tolik peněz. Věřím ovšem, že by jim mělo být dovoleno prosazovat své vlastní zájmy, ale já sám se na to necítím, protože nemám svobodu vyjadřovat se o jednotlivostech zasvěcení a léčení. Podle mého názoru to znamená pro každého velkou ztrátu.

Mohu vám pouze sdělit, že i vy, když se budete učit reiki po dobu pět dní vždy půl druhé hodiny, budete schopni dávat jiným lidem léčení reiki. Někteří to umí už od prvního dne; je to skutečně snadné naučit se tomu. Všichni lidé mají podvědomí, které je během těchto pěti dnů skrze reiki aktivováno jako šestý smysl. Od toho okamžiku začíná léčení tím, že jen přiložíte své ruce na problematické oblasti těla. Nevěřím, že existuje jednodušší léčebná metoda než tato. Přeji si ji každému zpřístupnit – nejen bohatým. Bohužel mi to není dovoleno, protože lékařské předpisy zakazují nekonvenční léčbu. Chci se ovšem snažit o to, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o této fantastické léčbě. (editlp)

?>