Ušní a tělové svíce

Léčivé „svíčky“ se vyrábí už od několik staletí, možná i tisíciletí. Původně byly využívány k výrobě „svící“ různé druhy kůry stromů, později listy léčivých bylin a další materiály. Po čase lidé zjistili, že materiál napuštěný včelím voskem je výhodnější, neboť svíčka hoří delší dobu a její pomoc je tak efektivnější.
Dnes se svíce vyrábějí nejčastěji z lněného plátna impregnovaného včelím voskem. Lněné plátno je bezpečné z hlediska zplodin. Len je čistý přírodní materiál, který při svém hoření neuvolňuje jedovaté látky. Včelí vosk obsahuje produkty přírodního charakteru a jeho použití je rovněž nejen bezpečné, ale i prospěšné.

Svíce můžeme použít pro:

  • uvolnění stresu, zlepšení stavů deprese a podráždění
  • zmírnění zánětlivých procesů a jejich pozůstatků chronického charakteru
  • čistění lymfatického systému
  • zlepšení trávení
  • ulehčení hubnutí
  • uklidnění bolestí páteře a kloubů

Svíce nesmíme použít v těchto případech:

  • poranění, nebo perforace ušního bubínku
  • rozvinutý zánět ucha, velké kožní ekzémy, nebo lupenka
  • bolesti hlavy neznámého původu
  • při alergii na látky ze kterých je svíčka složena
  • nádorová onemocnění
  • při zvýšené tepové frekvenci nepoužíváme svíčku do pupečního otvoru
  • u těhotenství nesmíme použít svíci na celý trup

Na jedno sezení můžeme použít maximálně 5 svící, kdo pracuje s Reiki, nebo bioenergií, může použít svící neomezeně, ale musí poté člověka energeticky doplnit.

DŮLEŽITÉ POKYNY PRO PRÁCI SE SVÍCEMI

Při každé aplikaci použijeme pod svíci kousek gázy. Ani výrobci relaxačních svíček (rovného tvaru) neupozorní na to, že je zde možnost kápnutí vosku. Může tak dojít k nepříjemnému spálení kůže, v horším případě kápnutí vosku do ucha. Nikdy nezapomínejte gázu použít, dbejte všech bezpečnostních opatření při práci s otevřeným ohněm. Nezapomeneme si dopředu připravit nádobku s vodou, abychom po dokončení mohli ustřihnout hořící svíci do vody a tím plamen uhasit. Pro lepší bezpečnost je vhodné použít papírový talířek, nebo jinou clonu, která zabrání nepříjemnému pocitu horka, hlavně pokud aplikujeme svíce na hlavě.

Svíčku zapalujeme na jejím širším konci. Od počátku můžeme sledovat, jak se dutina svíce naplní kouřem a vytvoří se podtlak, který je nejúčinnější pro práci, kterou se svícemi provádíme. Pod tlakem se vytváří táhnoucí síla – energie, která napomáhá dostat se negativním energiím v organismu na povrch. Vždy přikládáme svíčku s gázou přímo na tělo a v přímém dotyku s kůží. Správnou polohu najdeme tak, že nám spodem svíčky neuniká žádný kouř. Nepokoušíme se zachytávat se svíčkou nečistoty v auře (pro ty, kteří ji vidí), neboť sací efekt nám může negativní energie dovést přímo do naší ruky. Přiložením svíčky na kůži se sami neohrožujeme a můžeme, neboť plamen spálí všechny nečistoty, které svíčka vytáhne a zbytek najdeme ve vosku po dokončení aplikace. Při hoření svíce zůstává ve spodní části vosk, který má nakonec konzistenci pudrovou a je zbarvený do slonově bílé barvy. Pokud je organismus v pořádku, je vosk takto čistý. Pokud najdeme v jeho obsahu buď drobné granule, které mohou být zbarveny od světle hnědé až po černou barvu, je jasné, že organismus je zanešen a budeme muset celou aplikaci znova opakovat. Rovněž se můžeme setkat s tím, že je ve zbytku svíčky jeden velký kus vosku, což ukazuje na silně znečistěný organismus. Pokud najdeme svíčku zcela prázdnou, je jasné, že žár spálil všechny nečistoty, ale i vosk, který za normálních okolností najdeme ve zbytku svíce. Při tomto případě postupujeme s dalšími aplikacemi, neboť je organismus rovněž silně znečistěný. Při prohlídce vosku ve zbytku svíčky dbáme na to, abychom se ho nedotýkali, obsahuje nebezpečné látky! Zbytek svíce vždy spálíme, abychom zničili zcela negativní energie, které se nám zde zachytily.

Pokud pracujeme na celkové očistě organismu, tedy celého těla, začínáme vždy od hlavy směrem dolů.

Při samotném hoření svíce praxí zjistíme, že každý plamen je jiný, tak jako jsou jiné problémy každého člověka. Je dobré si všímat nejen kdy nám svíčka čadí tmavý kouř, ale i samotného plamene. Pokud bude plamen jasný, svítivý je to celkem dobré znamení. Pokud je však temný, spíše do oranžova, nebo hnědavých odstínů, je jasné, že tento člověk málo má ve svém organismu málo vody. Proto jej navedeme na správný pitný režim. Pokud přijímáme málo tekutin, nedokáže náš organismus vyplavovat v potřebné míře škodlivé zplodiny a ty nám pak zůstávají v těle a dělají problémy různého charakteru.
Plamen svíce nám může už při svém hoření ukázat, s jakým problémem jste se v tuto chvíli setkali. Jako nejvíce zanešený organismus nám ukazuje zelený plamen, která nastupuje na špičce původního plamene. Ale můžete zaznamenat různé barvy, což vás naučí praxe a práce s těmito svícemi.
Svíce může při hoření tedy čadit, praskat, může shořet buď velmi rychle, nebo také bude hořet velmi pomalu. Obvyklá délka hoření je 8 – 10 minut.

Pro zájemce pořádám jednodenní semináře, kde se naučí pracovat s technikou „svíčkování“ na sobě i druhých. Každý, kdo absolvuje seminář si obdrží skripta, 5 kusů svící pro práci na semináři a 10 svící pro vlastní aplikaci si odnese domů. (editlp)

aplikace ušních svícibalení tělových svíček

Svíce si vyrábím sama, vlastním atesty vydané Státním zdravotním ústavem. Zájemcům dodávám svíce po celé ČR na dobírku.

?>